Itálie si postavila hlavu: Chce za každou cenu prosadit sdílenou odpovědnost za migranty

Řím – Itálie trvá na tom, že je třeba, aby země Evropské unie sdílely odpovědnost za záchranu migrantů zachycených ve Středozemním moři. Je proto připravena zablokovat závěry nadcházejícího summitu EU, pokud v nich nebude tento požadavek výslovně zmíněn.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na nejmenované vládní zdroje. Tato podmínka je údajně „nejzazší mez", za kterou není Řím ochoten v žádném případě ustoupit.

Svoje přístavy začala Itálie blokovat záchranným lodím přepravujícím migranty z potápějících se člunů ještě u libyjského pobřeží. A vymohla si tím, že například loď německé nevládní organizace Lifeline se zhruba 230 migranty zakotví na Maltě, která se tomu dlouho bránila.

Migranty si ale rozdělí osm zemí Evropské unie: kromě Malty a Itálie to bude také Francie, Lucembursko, Portugalsko, Irsko, Nizozemsko a Belgie.

Nová italská vláda tvořená populistickým Hnutím pěti hvězd a protiimigrační Ligou si stanovila zablokování přílivu migrantů z Afriky do země za jednu ze svých klíčových priorit.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama