Řecko zasáhla nebývalá vlna chladného počasí, přímořská letoviska zejí prázdnotou

Atény – Velmi nepříjemný začátek turistické sezóny prožívá Řecko, které je známé antickými památkami a už na počátku léta plnými plážemi. Zemi zasáhla před prázdninami nebývalá vlna chladného a deštivého počasí.

Přidejte svůj názor

Řecko

Kvůli nepřízni počasí zejí mnohá pobřeží přímořských letovisek, bičovaných větry, lijáky a náhlými lokálními záplavami prázdnotou. Pro zemi, která se pomalu vzpamatovává z hospodářské krize a která je závislá na příjmech z turistiky, to není příliš povedený start sezóny.

Nepříznivé počasí proměnilo i ulice některých měst v řeky, když už přibývající vodu nestačila odvádět kanalizace, která je v toto roční období většinou vyschlá a zanesená prachem. Zaplaveny byly i mnohé přízemní a sklepní byty. „K tomu, abychom byli zaplaveni, stačilo pět minut," řekla obyvatelka vesnice Magula ležící 24 kilometrů západně od metropole Atén.

Média přinesla záběry z vyplavených letovisek, jako je například i českým turistům velmi známý poloostrov Chalkidiki na severu země. V oblasti uvyklé v těchto dnech zpravidla na teploty nad 30 stupňů Celsia dosahují nyní teploty maximálně 23 stupňů.

Místní meteorologové varují, že situace se podle všeho nezmění ani v prvním prázdninovém týdnu, kdy davy turistů, zejména rodiny s dětmi, začínají brát oblíbená přímořská letoviska útokem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama