EU na zcestí? Summit stále nenašel cestu k řešení migrace

Brusel - Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v Bruselu do noci snaží najít způsob, jak odblokovat situaci po rozhodnutí Itálie vetovat závěry nynějšího červnového summitu EU, pokud nebudou splněny požadavky Říma týkající se migrace.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Summit EU

Podle informací médií se rýsuje možná dohoda, která předpokládá, že by v dalších zemích unie vznikla střediska, do nichž by tyto státy dobrovolně přebíraly migranty z Itálie. Diplomaté ale upozorňují, že finalizováno těsně před půlnocí není nic.

Italský premiér Giuseppe Conte už v podvečer oznámil, že nebude moci souhlasit se závěry vrcholné unijní schůzky jako celkem, pokud v jejich části o migraci nebudou zohledněny požadavky jeho země. Nakonec hrozbu splnil ještě před tím, než se u pracovní večeře šéfové států a vlád vůbec o migraci začali bavit.

Odsouhlaseny tak zatím nejsou ani body týkající se například evropské obrany a bezpečnosti, podpory postupu Evropské komise v gradujícím obchodním sporu s USA, budoucího dlouhodobého rozpočtu unie, či přístupových rozhovorů s Albánií a Makedonií.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Brit, který se přiotrávil novičokem, byl propuštěn z nemocnice

20.07.2018 19:14 Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z…

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal doživotí

20.07.2018 18:07 Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama