Strach ve Švédsku? Polovina žen z "no-go zón" se po setmění necítí bezpečně, bojí se i muži

Stockholm - Téměř polovina žen žijících ve „zranitelných oblastech" ve Švédsku, někdy nazývaných „no-go zóny", se ve večerních hodinách cítí nejistě ve svých vlastních čtvrtích. Ukazují to nové statistiky švédské Národní rady pro prevenci kriminality (Brå).

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Vlajka Švédska

Podle zprávy, která byla zveřejněna v pátek, 48 procent žen žijících v takzvaných „ohrožených oblastech“ ve Švédsku, tedy v oblastech často silně obydlenými migranty, říká, že se venku necítí bezpečně.

Je to poměrně velký rozdíl v porovnání se ženami žijícími v jiných částech země, kde se průměrně necítí v bezpečí je jen 30 procent žen.

Pocit nejistoty u mužů žijících ve „zranitelných a sociálně vyloučených oblastech" je mnohem nižší, pouze 22 procent připouští, že se necítí bezpečně. Přesto je tento počet o dost vyšší než ve zbytku Švédska, kde se nejistě cítí pouze devět procent mužů.

„V některých případech je nejistota a obavy žen v sociálně zranitelných oblastech výrazně vyšší než u mužů ve stejných oblastech i ve srovnání se ženami i muži v jiných městských oblastech," řekla vyšetřovatelka Brå Sofie Ahlinová.

Dalším významným rozdílem mezi obyvateli zranitelných oblastí je úroveň důvěry v soudní systém. Ukázalo se, že pouze 52 procent obyvatel důvěřuje úřadům, celostátní průměr je 57 procent. Téměř 20 procent mužů a žen žijících ve zranitelných oblastech také tvrdí, že jsou oběťmi zločinů.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama