Šílený plán EU? Uprchlíky bude jen lákat, děsí se rakouský kancléř

Vídeň - Rakouský kancléř Sebastian Kurz nesouhlasí s návrhem, aby uprchlíci žádali o azyl v dohodnutých střediscích pro migranty mimo Evropu. Naopak chce evakuovat lidi z krizových oblastí, a ne jim nejdřív dávat podněty k tomu, aby se sami vydávali na nebezpečnou plavbu přes Středozemní moře.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto

Lídři zemí EU se minulý týden na summitu dohodli, že je třeba zřizovat pro migranty střediska v severoafrických zemích i na území těch členských států, které se na takovém projektu dobrovolně chtějí podílet a dobrovolně by například od Itálie migranty převzaly.

"Možnost žádat o azyl v dohodnutých střediscích pro migranty mimo Evropu by vytvářelo šílený faktor přitažlivosti a lidi by to do těchto center více lákalo," řekl Kurz v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Ö1.

Položil si řečnickou otázku, zda "všech 60 milionů lidí, kteří jsou ve světě na útěku, opravdu automaticky mají právo na podání žádosti o azyl v Evropě".

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama