Mladá dívka si dala kebab, za pár hodin zemřela. Případ má tvrdou dohru

Londýn - Měl to být den jako každý jiný. Pro patnáctiletou Angličanku ale skončil tragicky. Dívka si objednala kebab a několik hodin po jeho požití zemřela. Věc se nyní dostala až k soudu.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto

Celý případ začal loni, kdy si patnáctiletá Angličanka Chloe Gilbertová objednala si ve fastfoodu kebab v provozovně rychlého občerstvení Al Falafel Takeaway Ltd ve městě Bath.

Následně se svou kamarádkou vyrazily do nedalekého obchodního centra, kde teenagerka krátce nato zkolabovala. Navzdory zásahu záchranářů a rychlému převozu do nemocnice se ji nepodařilo zachránit a zemřela.

Pitva ukázala, že dívka utrpěla těžkou alergickou reakci na dresink, který byl v kebabu. Policie zařízení okamžitě zavřela a potraviny v něm prověřovali hygienici. Potravinová kontrola sice nenašla vážné nedostatky týkající se hygieny a čerstvosti potravin, ale v prodejně chyběl seznam alergenů.

Ten má být z těchto důvodů umístěn na viditelném místě, aby byli zákazníci dostatečně informováni o složení jednotlivých jídel. Hygienici majitele restaurace Riada Benotmana na tento nedostatek upozornili už před dvěma lety.

Mnozí z celé situace obvinili majitele restaurace, který neposkytl zákazníkům seznam alergenů. Jiní ale tvrdí, že by si alergici měli dávat pozor na to, co si v restauraci objednávají.

Případ se následně dostal k soudu, kde majitel restaurace dostal pokutu. Ne však za smrt dívky, nýbrž pouze za chybějící seznam alergenů. Zaplatí tak pokutu ve výši necelých 3000 liber, tedy zhruba 90 tisíc korun.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama