Co bude s německou vládou? Jednání mezi Merkelovou a Seehoferem trvá přes tři hodiny

Berlín – Už víc než tři hodiny již jedná vedení německých sesterských vládních stran Křesťanskodemokratická unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) o řešení migračního sporu mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a ministrem vnitra Horstem Seehoferem. 

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Angela Merkelová, německá kancléřka

Cílem schůzky je udržet vládní koalici i historickou spolupráci kancléřčiny CDU s bavorskou CSU, v jejímž čele stojí Seehofer. Ten v rámci řešení krize nabídl svou rezignaci.

Po jednání špiček CDU a CSU je plánováno setkání Merkelové, Seehofera a šéfky koaličních sociálních demokratů SPD Andreji Nahlesové. Ta dnes po jednání předsednictva SPD prohlásila, že není možné automaticky počítat s tím, že sociální demokraté případný kompromis mezi CDU a CSU v azylovém sporu podpoří. Uvedla také, že SPD trvá na dodržení koaliční smlouvy a že se Seehoferovým migračním plánem nezabývá.

Ústředním bodem sporu je Seehoferův požadavek odmítnout již na německých hranicích ty migranty, kteří už byli registrováni v jiné zemi Evropské unie, ve Švýcarsku nebo Norsku. Merkelová je proti, neboť se obává dominového efektu na evropských hranicích, nejdříve proto požaduje bilaterální dohody s jednotlivými unijními zeměmi.

Celý problém je spíše politickou otázkou, neboť německá spolková vláda považuje možnost odmítání žadatelů o azyl na hranicích za přípustné opatření.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seehofer je kverulant? Většina Němců chce jeho odchod, fandí mu příznivci…

16.07.2018 16:56 Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš…

Summit USA-Rusko: Trump a Putin dvě hodiny jednali za zavřenými dveřmi

16.07.2018 16:32 Aktualizováno Helsinky - V prezidentském paláci v Helsinkách proběhlo jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira…

Trump rozhodil EU. Koho má vlastně za přítele? Ostrá reakce přišla z…

16.07.2018 15:46 Aktualizováno Brusel/Berlín - Americký prezident Donald Trump v neděli označil EU za nepřítele své země,měl tím…

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 15:38 Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama