Německá dohoda o migrantech vyplašila Rakousko, Vídeň chystá rázné opatření

Vídeň - Na dohodu o migrantech mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU), která počítá s tranzitními centry u rakouských hranic, reaguje Vídeň. Alpská země posílí ochranu své jižní hranice.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sebastian Kurz

Podle agentury APA to dnes ve společném stanovisku oznámil kancléř Sebastian Kurz, vicekancléř Heinz-Christian Strache a ministr vnitra Herbert Kickl. 

Rakušané zároveň sdělili, že očekávají rychlé objasnění pozice německé vlády. Ujistili přitom, že rakouská vláda je každopádně připravena na veškeré možné scénáře. "(Rakouská) spolková vláda je připravena zejména zavést opatření k ochraně naší jižní hranice," konstatuje se podle APA ve stanovisku.

"Německé úvahy opět dokazují, jak důležitá je společná ochrana vnějších evropských hranic, a potvrzuje se oprávněnost rakouského stanoviska, že Evropa bez vnitřních hranic je možná pouze s fungujícími vnějšími hranicemi," uvedli Kurz, Strache a Kickl.

Stále ale není jasné, zda Rakousko dohodu mezi CDU a CSU podpoří. Seehofer dnes dopoledne hovořil s Kurzem a konstatoval, že u něj zaznamenal zájem na "rozumných řešeních". Kromě toho Kurz bude ve čtvrtek v poledne se Seehoferem o azylovém kompromisu mezi CDU a CSU jednat ve Vídni. 

"Mám dojem, že má zájem na rozumných řešeních," řekl Seehofer. Kromě toho chce ještě dnes hovořit se svým italským protějškem Matteem Salvinim, který dosud kategoricky odmítal opětovné přijímání žadatelů o azyl. 

Ostře dnes azylový kompromis CDU/CSU kritizoval šéf opozičních rakouských sociálních demokratů (SPÖ), exkancléř Christian Kern. "Seehofer a Merkelová urovnali svůj konflikt na úkor Rakouska," řekl Kern serveru deníku Süddeutsche Zeitung. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasisté, xenofobové a šovinisté? Politolog nabízí překvapivý pohled na…

15.08.2018 00:01 NÁZOR - Populismus se podle všeho šíří světem a ohrožuje zavedený status quo, uvádí Peter Bloom v…

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama