Migranti zamořují naši zemi? Směšné. Albrightová promluvila o migraci i Trumpovi

Londýn - Bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová poskytla rozhovor britské BBC. V něm hovořila nejen o svých obavách ze současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale i o problémech spojených s migrací.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Madeleine Albrightová

Albrightová připomněla, že se narodila v roce 1937 v Praze v Československu. „V roce 1939 tam Hitler napochodoval se svými silami,“ uvedla pro BBC s tím, že její rodina musela utéct do Londýna. Následně podle svých slov vyrůstala s vědomím, že fašismus ovládl zemi, kde se narodila. Až o hodně později prý zjistila, že je původem Židovka a že 26 členů se stalo oběťmi holocaustu.

I kvůli svým vlastním zážitkům je prý velmi znepokojena tím, co se ve Spojených státech v poslední době děje. Nemyslí si prý, že by Trump byl fašista, je to ale prý ten „nejméně demokratický prezident v americké historii“. Přesto ji znepokojuje, jak se pokouší umlčet média či jak nerespektuje některé autority.

„Každá země má právo vytvořit si vlastní imigrační zákony,“ uznává. Zároveň ale vyjadřuje znepokojení nad tím, jak o příchozích Trump mluví. Připomněla například jeho výroky o tom, jak migranti „zamořují“ a „zaplavují“ USA, což je podle ní naprosto směšné. „V USA existuje spousta místa pro tyto lidi a mnoho společností říká, že je potřebujeme,“ připomněla

Na dotaz, co si myslí o oddělování migrantů a jejich dětí odpověděla, že to považuje za „neamerické“ a že to připomíná dění z „fašistických zemí“. Dostává prý také hodně dotazů, co si myslí o tom, co se v tomto směru děje v Evropě. „Kvůli Trumpově "ofenzivním" zásahům proti nelegálnímu přistěhovalectví je pro Ameriku velmi těžké kázat Evropanům, co mají dělat, když sami nejsme humánnější,“ upozornila někdejší šéfka americké diplomacie.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět upírá oči k Česku. Přetřásá srpen 1968

19.08.2018 16:31 Praha - Světová média dál průběžně vydávají materiály věnované nadcházejícímu 50. výročí událostí…

Do Evropy připluli další uprchlíci. Státy se hádají, nikdo je nechce

19.08.2018 16:14 Řím/Valletta - Itálie a Malta dnes dál vyostřily spor o to, která z těchto zemí by měla přijmout…

Berlínská policie vyšetřuje kontroverzní pochod neonacistů

19.08.2018 15:16 Berlín - Berlínská policie zahájila 45 vyšetřování v souvislosti se sobotním pochodem neonacistů k…

Italská vláda provede kvůli pádu mostu rozsáhlé kontroly

19.08.2018 14:32 Řím - Italská vláda plánuje po pádu dálničního mostu v Janově zevrubné kontroly veřejných staveb po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama