Při současném kurzu EU ve vyjednávání k dohodě nedojde, varuje Mayová

Londýn – Pokud Evropská unie nezmění svůj dosavadní přístup ve vyjednávání o britském odchodu ze společenství, žádná dohoda mezi Londýnem a Bruselem uzavřena nebude. Varovala před tím dnes britská premiérka Theresa Mayová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Theresa Mayová

Mayová se tak podle listu The Guardian vyjádřila před poslanci dolní komory parlamentu, kde obhajuje nejnovější vyjednávací plán své vlády k brexitu.

Projekt narazil na odpor části kabinetu - kvůli němu podali demisi šéf diplomacie Boris Johnson a ministr pro brexit David Davis. BBC upozornila, že další rezignace mohou brzy následovat, pokud se Mayová nynějšího plánu nevzdá.

Premiérka řekla, že EU přišla už s dvěma návrhy podoby brexitu, které jsou ale pro Británii nepřijatelné. Žádný britský premiér by nemohl přijmout plán, který by oddělil Severní Irsko od zbytku Spojeného království, podotkla.

Zároveň dodala, že setrvání Británie v unijním jednotném trhu a celní unie by znamenalo pro Londýn přijetí volného pohybu osob, dodržování práva EU a vyplácení vysokých částek do kasy EU.

„Pokud bude EU pokračovat v současné linii, mohlo by to vést k tomu, že nedojde k žádné dohodě o brexitu," upozornila Mayová. Uznala však, že neexistence dohody by měla hluboké důsledky pro Británii a EU.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama