VIDEO: Juncker se v Bruselu kymácel a klopýtal, politici ho museli podepírat. Co se děje?

Brusel – Summitu Severoatlantické aliance v Bruselu se zúčastnil i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Jak ale poukazují média, na akci se mu udělalo špatně, pomáhat mu museli ostatní státníci.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise

Zprávu o Junckerově indispozici přinesla agentura AP, od které ji převzala média jako The Washington Post a další. „Vůdce Evropské unie byl viděn, jak klopýtal, chodil neohrabaně a několikrát před středeční slavnostní večeří ztratil rovnováhu,“ uvádějí média.

Třiašedesátiletý Juncker se kymácel se do té míry, že jej museli mimo jiné podepírat prezidenti Finska a Ukrajiny. Na pomoc mu přispěchal i holandský premiér Mark Rutte.

Juncker sám uvádí, že, že trpí ischiasem, tedy zánětem sedasího nervu, který někdy ovlivňuje jeho pohyby. Portugalský premiér Antonio Costa ve čtvrtek řekl, že si Juncker skutečně stěžoval na bolesti zad.

„Nejsem si vědom, že by měl nějaký vážný zdravotní problém, ale nějakou dobu má problém se zády," řekl médiím Rutte. „Je to problém v tom smyslu, že někdy má bolestivé ataky."

Junckerova kancelář se k jeho stavu odmítla vyjádřit, odkazovala na ochranu soukromí politika.

Video kymácejícího se Juckera se objevilo na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, že má problémy s chůzí a opatrně našlapuje, zároveň ale mluví se státníky a usmívá se. U videa se také objevily komentáře naznačující, že by Juncker spíše mohl být opilý.

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: EU je nepřítel USA. Rusko jen v některých ohledech

15.07.2018 17:48 Aktualizováno Helsinky - Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým…

Unie si dělí migranty. 50 uprchlíků z rybářské lodi převezme Německo

15.07.2018 16:47 Aktualizováno Berlín/Řím - Německo se bude podílet na převzetí části migrantů zachráněných v sobotu z rybářské…

Rakousko bouchlo do stolu. Cizinci ho vysávají z peněz, utáhne kohoutky

15.07.2018 15:40 Aktualizováno Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních…

V Helsinkách se sešly stovky lidí, demonstrují proti Trumpovi

15.07.2018 15:30 Helsinky - V Helsinkách se dnes podle agentury AP sešlo asi 1500 demonstrantů před příletem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama