Tajné dohody mezi Putinem a Trumpem? Německý tisk má značné obavy

Berlín - Pondělní summit USA-Rusko komentují také německá média. Podle nich je důležité, že spolu obě velmoci znovu mluví. Nikdo neví, o čem se Donald Trump a Vladimir Putin během svého setkání skutečně bavili.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimir Putin, ruský prezident

"Jestli existují utajené přísliby nebo dohody na úkor třetích bude možné - pokud vůbec - vytušit až za několik měsíců. Takto netransparentní způsob vyjednávání je v demokraciích přinejmenším nezvyklý," míní list Kölner Stadt-Anzeiger.

Doporučuje proto opatrnost, pokud jde o prohlášení obou státníků o tom, jak úspěšná schůzka byla. Deník upozorňuje, že také po červnovém setkání Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem oslavoval americký prezident historický průlom ve vztazích s KLDR. Jaderné odzbrojení komunistické země se od té doby ale ani o krok nepřiblížilo.

"Je vždycky lepší, když spolu Amerika a Rusko mluví, než když mluví jen o sobě navzájem. Už v tom je dobrá zpráva, že se setkání v Helsinkách vůbec uskutečnilo. Konkrétní obsah (jednání) a jeho závěry jsou ale v mlze," píše deník Hannoversche Allgemeine Zeitung, podle nějž není ani po schůzce vyloučeno, že nastanou další krize.

Podle Frankfurter Allgemeine Zeitung ukážou až další vyjednávání obou velmocí, jestli byly oprávněné obavy, že by Trump s Putinem mohl uzavřít takové dohody, které by mohly ohrozit transatlantické spojenectví. 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 19:33 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Starosta Londýna přiznal: Není jiná možnost, musíme začít jednat

17.08.2018 17:55 Londýn - Londýn už nemá jinou možnost, než se začít připravovat na případný odchod Británie z…

Svatba rakouské ministryně bude bujará, Putin veze kozáckou kapelu

17.08.2018 16:57 Vídeň - Na svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové dorazí v sobotu 18. srpna i ruský…

Půl roku od vraždy Kuciaka. Novináři dnes sepsali ostrý dopis

17.08.2018 16:48 Bratislava - Dnes uplynulo půl roku od vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama