Migranti dostanou za příchod 2000 eur na ruku? K nám vůbec nechoďte, vzkazuje Belgie

Brusel - Belgické orgány se budou snažit odradit nelegální migranty od usídlení ve své zemi prostřednictvím kampaně na sociálních médiích. Odpůrci nápadu ale tvrdí, že iniciativa by mohla vyděsit skutečné žadatele o azyl.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Západoevropská země dlouho bojovala se špatně integrovanými migranty a přistěhovalci, bruselská čtvrt Molenbeek se stala jedním z hlavních evropských center radikálního islámu.

Belgické úřady proto teď hodlají zahájit kampaň na sociálních médiích s cílem odradit potenciální migranty před příchodem do země. Kampaň, za kterou stojí oddělení pro přistěhovalectví (DVZ), poběží nejméně šest měsíců a bude zdůrazňovat nebezpečí nelegální migrace a vyvracet mýty propagované pašeráky lidí, uvedl server Politico.

Již dříve úřady spustily menší kampaň k odrazení potenciálních iráckých migrantů. Generální ředitel DVZ Freddy Roosemont ji tehdy označil za „úspěch". Dodal, že nová kampaň ilustruje, jak se úřady „přizpůsobují novým časům".

Kritici této iniciativy se však obávají o objektivitu šířených informací. Varují také, že by mohla odradit skutečné žadatele o azyl, kteří potřebují ochranu a právní pomoc v Belgii. Ředitel uprchlické charity Vluchtelingenwerk Vlaanderen Rein Antonissen uvedl, že kampaň v Iráku „se zaměřuje především na nevýhody a rizika" migrace.

Tato iniciativa vychází z podobného modelu, který využilo německé ministerstvo zahraničí. To v roce 2016 vydalo dokument s názvem „Sedm velkých lží obchodníků s lidmi. Vyvracel tvrzení pašeráků třeba o tom, že všichni přistěhovalci po příjezdu dostanou 2 000 eur.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loď plná uprchlíků má zakotvit na Sicílii, Salvini si ovšem klade podmínku

20.08.2018 22:00 Aktualizováno Řím - Loď italské pobřežní stráže Diciotti se 177 migranty na palubě má zakotvit v sicilském…

Pukrle před Putinem? Nové VIDEO ze svatby rakouské ministryně vyvolalo…

20.08.2018 21:59 Aktualizováno Vídeň - Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová měla na své svatbě ruského prezidenta…

Turisty v soutěskách na jihu Itálie smetla záplava, nejméně osm mrtvých

20.08.2018 21:46 Aktualizováno Řím - V národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie dnes zahynulo osm turistů. Hasiči…

Teror ve Španělsku: Arab zaútočil nožem, křičel Alláhu akbar

20.08.2018 21:33 Aktualizováno Barcelona - Muž dnes v katalánském městečku Cornellà de Llobregat, které je předměstím Barcelony,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama