Migranti dostanou za příchod 2000 eur na ruku? K nám vůbec nechoďte, vzkazuje Belgie

Brusel - Belgické orgány se budou snažit odradit nelegální migranty od usídlení ve své zemi prostřednictvím kampaně na sociálních médiích. Odpůrci nápadu ale tvrdí, že iniciativa by mohla vyděsit skutečné žadatele o azyl.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Západoevropská země dlouho bojovala se špatně integrovanými migranty a přistěhovalci, bruselská čtvrt Molenbeek se stala jedním z hlavních evropských center radikálního islámu.

Belgické úřady proto teď hodlají zahájit kampaň na sociálních médiích s cílem odradit potenciální migranty před příchodem do země. Kampaň, za kterou stojí oddělení pro přistěhovalectví (DVZ), poběží nejméně šest měsíců a bude zdůrazňovat nebezpečí nelegální migrace a vyvracet mýty propagované pašeráky lidí, uvedl server Politico.

Již dříve úřady spustily menší kampaň k odrazení potenciálních iráckých migrantů. Generální ředitel DVZ Freddy Roosemont ji tehdy označil za „úspěch". Dodal, že nová kampaň ilustruje, jak se úřady „přizpůsobují novým časům".

Kritici této iniciativy se však obávají o objektivitu šířených informací. Varují také, že by mohla odradit skutečné žadatele o azyl, kteří potřebují ochranu a právní pomoc v Belgii. Ředitel uprchlické charity Vluchtelingenwerk Vlaanderen Rein Antonissen uvedl, že kampaň v Iráku „se zaměřuje především na nevýhody a rizika" migrace.

Tato iniciativa vychází z podobného modelu, který využilo německé ministerstvo zahraničí. To v roce 2016 vydalo dokument s názvem „Sedm velkých lží obchodníků s lidmi. Vyvracel tvrzení pašeráků třeba o tom, že všichni přistěhovalci po příjezdu dostanou 2 000 eur.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turistka zažila v Chorvatsku peklo. Personál hotelu jí rozmlátil kovovou…

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Londýn - Šestadvacetiletá britská studentka Laura Denmanová si v Chorvatsku prožila nejhorší chvíle…

DOKUMENT: Projev slovenského prezidenta Kisky k výročí okupace v srpnu 1968

21.08.2018 20:33 Bratislava - Projev slovenského prezidenta Andreje Kisky, který pronesl dnes ve středoslovenském…

Lékaři bez hranic vyzvali Řím, aby nechal migranty vylodit

21.08.2018 20:28 Katánie (Itálie) - Organizace Lékaři bez hranic (MSF) dnes prostřednictvím twitteru vyzvala italské…

Dohoda o brexitu se nestihne? Británie vydá instrukce pro nejhorší možný…

21.08.2018 19:51 Aktualizováno Brusel - Summit EU plánovaný na 18. a 19. října byl dlouho označován za rozhodující moment…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama