Británie umožní rodině talentovaného indického šachisty zůstat v zemi

Londýn - Zřejmě nejtalentovanější mladší šachista a jeho indičtí rodiče budou moci zůstat ve Velké Británii. Rozhodla o tom tamní vláda. Devítiletý Shreyas Royal a jeho rodiče čelili hrozbě nuceného návratu do Indie kvůli vypršení platnosti pracovního víza otce rodiny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Velké Británie

O případu po jeho medializaci ale osobně rozhodl britský ministr vnitra Sajid Javid, napsal dnes zpravodajský server BBC. Předseda anglické šachové federace Dominic Lawson v červnu na ministra apeloval dopisem, v němž nazval chlapce žijícího v Británii od svých tří let "nejlepším mladým talentem anglického šachu celé generace". Minulý týden učinili totéž dva zákonodárci labouristické strany.

Mluvčí ministerstva vnitra ve čvrtek řekl deníku The New York Times, že "imigrační pravidla neskýtají žádnou cestu, která by rodině umožnila zůstat ve Spojeném království". Otci mladého šachisty v září končí platnost pětiletého pracovního víza a indickému muži bylo podle BBC oznámeno, že mu vízum nebude prodlouženo, pokud nebude vydělávat 120.000 liber (3,4 milionu korun) ročně.

Javid ale nakonec o případu rozhodl sám a rodina tak bude moci zůstat na základě nového pracovního povolení. "Po pečlivém zhodnocení všech důkazů jsem učinil osobní rozhodnutí dovolit Shreyasovi a jeho rodině zůstat ve Spojeném království," řekl ministr vnitra a označil devítiletého chlapce za jednoho z nejnadanějších šachistů své generace. "Vždy jsme jasně říkali, že chceme prvotřídní imigrační systém, který vítá vysoce talentované jedince z celého světa," dodal.

Chlapec se naučil hrát šachy v Británii a zemi již reprezentoval na mezinárodní úrovni. Ve své věkové kategorii je světovou čtyřkou. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dosavadní bilance: V troskách mostu v Janově zemřelo 42 lidí

18.08.2018 21:19 Aktualizováno Janov (Itálie) - Záchranáři z trosek zříceného mostu v severoitalském Janově v noci vyprostili…

Merkelová se sešla s Putinem, žádný výsledek ale nečeká

18.08.2018 20:40 Meseberg (Německo) - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes sešla s ruským prezidentem…

Správce dálnice v Janově odpovědnost za zřícení mostu nepřijímá

18.08.2018 20:31 Janov - Před novináři dnes odpoledne poprvé od úterního zřícení části viaduktu v Janově stanulo…

Berlínem prošly stovky neonacistů, pochodovaly ve vzpomínce na Hesse

18.08.2018 19:25 Berlín - Stovky neonacistů dnes pochodovaly v Berlíně k 31. výročí úmrtí Rudolfa Hesse, zástupce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama