Povodeň spláchla kemp ve Francii, jeho provozovatelé jsou ve vazbě

Nimes (Francie) - Náhlé záplavy ve Francii si tento týden vynutily evakuaci stovek lidí, dodnes se pohřešuje 66letý Němec. Policie vzala do vazby dva pracovníky německého svazu, který bez povolení provozoval kemp v jižní Francii. Údajně věděli, že je tábořiště na místě, které může být za deště ohroženo záplavami.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Proti dvěma zástupcům sdružení, jež sídlí v německém Leverkusenu, je vedeno vyšetřování kvůli "způsobení neúmyslného zranění, ohrožení života jiných, práci na černo a využívání kempu bez povolení".

zdroj: YouTube

Pátrání po pohřešovaném Němci, který v táboře pracoval, zatím pokračuje. Muž se snažil před stoupající vodou ukrýt v karavanu, který ale voda odnesla. Přívěs policie našla u řeky Ardeche, ale byl prázdný. Kemp, z nějž bylo potřeba ve čtvrtek narychlo evakuovat 180 dětí, se nacházel v Saint-Julien-de-Peyrolas.

Devět z dětí se zranilo, karavany, stany a další zařízení voda zničila. Policisté několik dětí našli na stromech. Voda stoupala velkou rychlostí až do výšky dospělého člověka.

Starosta Saint-Julien-de-Peyrolas René Fabregue řekl, že provozovatele kempu upozornil na nebezpečí ještě před tím, než začalo pršet. Přívalový déšť postihl hlavně jihofrancouzský departement Gard, kde muselo být ve čtvrtek evakuováno 750 lidí. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasisté, xenofobové a šovinisté? Politolog nabízí překvapivý pohled na…

15.08.2018 00:01 NÁZOR - Populismus se podle všeho šíří světem a ohrožuje zavedený status quo, uvádí Peter Bloom v…

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama