Na festivalu ve Španělsku se zřítila lávka, lidé popadali do moře. 300 zraněných +VIDEO

Madrid - Na hudebním festivalu v severošpanělském pobřežním městě Vigo se pod jeho účastníky zřítila dřevěná lávka. Zranění utrpělo přes 300 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Španělská policie

Incident se stal krátce před půlnocí, kdy přítomní sledovali vystoupení rapového umělce Relse B z Mallorky. "Celkem bylo ošetřeno 316 osob," uvedla galicijská vláda. "Devět z nich bylo hospitalizováno. Nejsou v ohrožení života, ale mají vážné zlomeniny či poranění hlavy," uvedl Jesús Vázquez Almuíña, který v místní správě odpovídá za oblast zdravotnictví. Dodal, že dvě z těchto osob jsou nezletilí.

Dřevěná lávka dlouhá 30 metrů a široká deset metrů se pod davem prolomila a část lidí spadla do moře. Nastala panika a lidé se snažili dostat do bezpečí. Do vody byli vysláni potápěči, aby zkontrolovali, zda někdo nezůstal uvězněn pod konstrukcí. Starosta města Vigo Abel Caballero dnes potvrdil, že "naštěstí (pod vodou) nikdo nezůstal".

zdroj: YouTube

Ředitel přístavu ve Vigu Enrique César López Veiga soudí, že dřevěná lávka spočívající na betonových sloupech byla špatně zkonstruována. Zhroutila se "patrně kvůli nadměrnému zatížení", řekl v rozhlasové stanici Cadena Ser.

"Lávka sjela jako výtah. Trvalo to tak pět sekund," řekla místnímu deníku jedna z účastnic koncertu. "Zlomila se a já jsem spadla. Na mě padali další lidé. Nějaký kluk mi podal ruku a vytáhl mě ven. Viděla jsem nějakou dívku, která krvácela na hlavě," dodala.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícenému mostu v Janově se přezdívalo "nemocný", při zkáze na něm byly…

14.08.2018 16:02 Janov - Na části dálničního Morandiho mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově,…

Šestice zemí EU si rozdělí 141 migrantů z lodě Aquarius

14.08.2018 15:38 Madrid - Šestice zemí EU se dohodlo na rozdělení 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě…

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu, spadl i český kamion. Nejméně 22…

14.08.2018 15:34 Aktualizováno Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik…

Brusel jde Polsku po krku. Evropská komise zahájila druhou fázi řízení

14.08.2018 14:23 Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes zahájila druhou fázi řízení vedeného vůči Polsku kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama