Studená válka je tady? Rusko se "zuřivě" připravuje

Moskva - Ruská armáda by si od příštího roku měla poradit s "nezvanými hosty" přicházejícími z jakéhokoliv strategického směru. V Arktidě totiž dokončí instalaci sítě radarových stanic, potvrdilo ruské ministerstvo obrany. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Ruská armáda

Masivní vojenská opatření na severu jsou součástí širší ruské strategie zaměřující se na kontrolu Arktidy. Armáda momentálně přestavuje dvě základny na Novosibirských ostrovech a na souostroví Země Františka Josefa, potvrdil včera ministr obrany Sergej Šoigu. V oblasti se modernizuje také několik vojenských letišť.

"Plán zahrnuje výstavbu třinácti letišť a jedné cvičné oblasti pro letectvo, deset radarových stanic a několik naváděcích center," uvedl generál Michail Mizintsjev.

V rámci ruského ministerstva obrany byl rovněž nedávno zřízen speciální orgán, který ze dne na den vyhodnocuje potenciální hrozby pro národní bezpečnost a v případě potřeby je připraven nařídit patřičnou protireakci.

Podobná soustava radarů monitorovala potenciální hrozby pro území SSSR v dobách studené války. Po rozpadu Sovětského svazu však zastarala a byla na mnoha místech vyřazena z provozu. Šouigu přiznal, že její momentální obnovení přímo souvisí s výzvami, které přináší zhoršení Rusko-západních vztahů v souvislosti s krizí na Ukrajině.

Témata: Rusko | Ruská armáda
Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český kamion na ukrajinské dálnici sejmul mikrobus, zemřelo 10 lidí + VIDEO

20.07.2018 20:15 Aktualizováno Kyjev - Tragická nehoda se stala v pátek dopoledne na Ukrajině. Na dálnici u města Žitomir se…

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajina je značně nervózní

20.07.2018 19:01 Aktualizováno Washington/Moskva/Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému…

Putin lavíruje. Důchodová reforma se mu nelíbí, bez ní se ale systém…

20.07.2018 17:00 Kaliningrad - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes poprvé veřejně vyjádřil k návrhu penzijní…

Rusko chce s USA organizovat návrat syrských uprchlíků

20.07.2018 16:48 Moskva - Rusko zaslalo Spojeným státům podrobný návrh na organizaci návratu syrských uprchlíků.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama