Schumacherova léčba: Rodina platí astronomické účty za zdravotnický personál. Pomůže to?

Ženeva – Od nehody bývalého německého automobilového závodníka a sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera uplynuly přesně tři roky. Dne 29. prosince 2013 při lyžování v Alpách utrpěl vážný úraz hlavy. I přes operaci byl jeho stav kritický. O tom, jak jeho léčba pokračuje, se moc neví, server Express ale spočítal, kolik za ni někdejší závodník zaplatí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Michael Schumacher

Účty za Schumacherovu lékařskou péči se podle všeho šplhají do astronomických výšin. Šest měsíců strávil v komatu, pak se ale jeho stav zlepšil podle dostupných informací od roku 2014 žije v jeho domě v Ženevě.

Jeho řidič již dříve médiím prozradil, že bývalý pilot F1 potřebuje čtyřiadvacetihodinový dohled a že za něj rodina platí v přepočtu asi 3,6 milionu korun týdně. Jak píše server Express, za těchto podmínek by se účet za jeho dosavadní léčbu vyšplhal asi na 438 milionů korun. Předpokládá se, že se o něj stará asi dvacetičlenný tým zdravotních sester a lékařů.

Psali jsme:  

Server také připomíná, že v době majetku měl Schumacher majetek v hodnotě asi 15 miliard korun, podle některých odhadů by to ale mohlo být až 25 miliard. Jeho žena Corina, kterou si někdejší pilot F1 vzal před 20 lety, od té doby prodala tryskáč i prázdninový dům v Norsku. Bulvární média tehdy spekulovala, že rodině dochází finance.

Fanoušci doufají, že se hvězda F1 jednoho dne ukáže na veřejnosti, ale aktuální informace o jeho zdravotním stavu jsou vzácné, a malují spíše smutný obraz o jeho zdraví. Corinna zuřivě chrání soukromí svého manžela i celé rodiny a už dříve se soudila s bulvárem kvůli tomu, co o Schumacherovi napsal.

Psali jsme:  

Německý list Bunte nedávno uvedl, že s pomocí terapeutů už může Schumacher chodit, to ale jeho právní Felix Damm popřel. Ten v soudních dokumentech naznačil, že je jeho klient paralyzovaný. „Nemůže chodit,“ dodal bez jakýchkoliv podrobností.

Jeho manažerka Sabine Kehmasová opakovaně uvedla, že nebude o Schumacherově stavu uvádět žádné bližší informace. „Michaelův zdravotní stav není veřejná záležitost, takže ho nebudeme komentovat. Musíme co nejvíce chránit Michaelovo soukromí," řekla v sobotu jeho manažerka Sabine Kehmová.

Více informací pak sdělil Johnny Herbert, bývalý britský automobilový závodník a Schumacherův kolega z F1, když prozradil, že jeho kamarád prožívá „dobré dny i špatné dny“.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští dozorci bili vězně do bezvědomí. Advokátka zveřejnila VIDEO, teď jí…

23.07.2018 14:29 Moskva - Dozorci z nápravného zařízení ve městě Jaroslavl bili vězně gumovými obušky po nohou,…

Katastrofa byla blízko. Pes za letu otevřel zavazadlový prostor Boeingu 737

23.07.2018 13:25 Moskva - V neděli musel nouzově na moskevském letišti Šeremeťjevo přistát Boeing 737 z Petrohradu.…

Ukrajina jedná s Evropou a USA o protiruských sankcích

21.07.2018 21:19 Kyjev - Ukrajina jedná se Spojenými státy a evropskými spojenci o zavedení sankcí proti ruským…

Lavrov si telefonoval s Pompeem, žádal propuštění Butinové

21.07.2018 17:34 Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v telefonátu s Mikem Pompeem žádal propuštění Rusky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama