Američané byli ponížení vlastním prezidentem. Obamův pologramotný tým jim škodí, zní z Ruska

Moskva – Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová zveřejnila na Facebooku kousavý komentář, který pojednává o americké prezidentu Baracku Obamovi a schválení nových anti-ruských opatření. Obamův „zatrpklý" a „bezmocný" tým podle ní kazí pověst Bílého domu.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Barack Obama, 44. prezident Spojených států amerických

Zacharovová uvedla, že se odstupujícímu prezidentovi nepodařilo zanechat „nějaké" významné zahraničněpolitické úspěchy jako součást jeho odkazu. Namísto, aby po svých dvou funkčních obdobích odešel „s elegancí“, podle ní „udělal obrovskou skvrnu" svým nejnovějším rozhodnutím o uvalení dalších sankcí vůči Rusku, když vyhnal 35 ruských diplomatů a uzavřel dva diplomatické úřady ve Spojených státech.

Psali jsme:  

„Dnes byla Amerika, američtí lidé, poníženi jejich vlastním prezidentem. Ne mezinárodními teroristy, ne nepřátelskými vojsky. Tentokrát je to Washington, který byl udeřen vlastním pánem, který extrémně zkomplikoval naléhavé úkoly pro nově příchozí tým,“ napsala Zacharovová, která označila současnou administrativu za „skupinu zahraničněpolitických ztroskotanců, zatrpklých a úzkoprsých“. „Dnes to Obama oficiálně přiznal," rýpla si. Její slova cituje server RT.

Mluvčí pak vyjádřila soustrast americkému ministrovi zahraničí Johnu Kerrymu, který podle ní za současné vlády trpí, protože není schopen jednat tak, aby svou práci vykonával správně, protože se mu neustále jeho vlastní kolegové „vysmívali" a „shazovali jej“. „Pane Kerry, v této těžké chvíli pro Spojené státy, dovolte mi, abych vyjádřila slova sympatií – udělal jste vše, co bylo možné, abyste odvrátil kolaps vaší země v zahraniční politice,“ uznala mluvčí Kerryho diplomatické schopnosti.

Psali jsme:  

„Z této skupiny loupežníků lituji pouze Kerryho. On není nepřítel. Ale snažil se být profesionální a zachovat si jeho lidskou důstojnost,“ napsala Zacharovová. Svou nesouvislou zahraniční politikou podle ní Obamova administrativa bezděčně odhalila dlouho diskutovaný mýtus Ameriky, jako výjimečné země, která si nárokuje zvláštní místo ve světě.

„Opona spadla. Špatné vystoupení je u konce. Celý svět z první řady sleduje zničující ránu pro prestiž Ameriky a jejího vedení, které řídil Barack Obama a jeho pologramotný zahraničněpolitický tým, který byl donucen odhalit největší tajemství na světě – že jeho výjimečnost je jen maskovaná bezmoc. Žádný nepřítel Spojených států nemohl udělat nic horšího," dodala Zacharovová.

Témata: USA | Rusko | Barack Obama
Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku soudí taxikáře, která najel do lidí u Kremlu. Prý si spletl plyn a…

18.06.2018 17:01 Moskva - Taxikář Čingiz Anarbek, který v sobotu najel do chodců u moskevského Kremlu, dnes stanul…

Třaskavá dohoda s Řeckem? Makedonský prezident může vyvolat politickou…

18.06.2018 15:23 Skopje - Makedonská vláda dnes schválila návrh zákona o ratifikaci dohody, která má vyřešit letitý…

Ruská policie zatkla ve vlaku Brita, vzal policistovi zbraň. Místní tisk…

18.06.2018 15:16 Moskva - Ruská policie vysadila z vlaku dva britské fanoušky, kteří měli namířeno na první zápas…

Rusko kryje teroristický útok? Opoziční politik přišel se závažným…

18.06.2018 13:23 Moskva – V sobotu najel v Moskvě do chodců taxikář, zranil sedm lidí. Muž se sice pokusil z místa…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama