Sexuální predátor Weinstein má prý oběť i v Rusku. Žena po letech promluvila

Moskva - Skandály pronásledovaný americký producent Harvey Weinstein má svou oběť zřejmě i v Rusku. Dnes 45letou moderátorku Jekatěrinu Mcituridzeovou pozval do svého hotelového pokoje v roce 2004 na festivalu v Benátkách.

Přidejte svůj názor

Harvey Weinstein

Když pozvání odmítla, vzkázal přes svého asistenta, že je nemocen a pozvání opakoval. "Na stole byla večeře pro dva a asistent zmizel," popsala setkání Mcituridzeová, generální ředitelka ruské státní filmové společnosti Roskino. Američan ji přivítal v županu a požadoval masáž. Žena prý využila vhodné příležitosti a z pokoje utekla.

"Neušila jsem, že se tak k ženám chová běžně. Jeho oběti, ať jsou veřejně známé nebo ne, si zaslouží sympatie a podporu," řekla Mcituridzeová novinářům. Při dalších náhodných setkáních na festivalu v Cannes v letech 2014 a 2015 ji prý Weinstein varoval, aby o jejich epizodě z roku 2004 s nikým nemluvila.

Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

Zatímco policie v Kalifornii zahájila vyšetřování, nově se ke kritikům Weinsteina zařadil i americký režisér Quentin Tarantino, který v rozhovoru s deníkem The New York Times vyslovil lítost, že nijak nezasáhl a že události zlehčoval. "Věděl jsem dost na to, abych udělal více," uvedl Tarantino s tím, že o některých případech Weinsteinova chování věděl.

Zkušenost s Weinsteinem má i Tarantinova někdejší přítelkyně Mira Sorvinová, která získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Mocná Afrodité(1995) Woodyho Allena. Tarantino řekl, že se mu sama s incidentem svěřila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 00:01 NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

Pozdvižení v Rusku: Agenti zatkli policejního generála, dříve vyšetřoval…

17.07.2018 20:46 Moskva - Ruský policejní generál Alexandr Drymanov, který donedávna stál v čele moskevských…

Putin překonal Trumpa i limuzínou, je delší než americká "Bestie"

17.07.2018 20:16 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin zastínil svůj americký protějšek na summitu v Helsinkách i…

Ruští poutníci si připomněli vyvraždění carské rodiny. Někteří ušli stovky…

17.07.2018 17:43 Jekatěrinburg - Tisíce poutníků si dnes připomněly 100. výročí zavraždění posledního ruského cara…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama