Papež se obořil na politiky šířící strach s uprchlíků: Rozséváte násilí a xenofobii

Vatikán - Papež František dnes zkritizoval politiky, kteří podle jeho slov podněcují strach z migrantů. Nové poselství pontifika přichází v době, kdy se migrace stala hlavním politickým problémem v řadě zemí. Patří mezi ně mimo jiné Itálie, Rakousko, Německo a Spojené státy.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

František poukázal na to, že v mnoha zemích se šíří rétorika varující před riziky pro národní bezpečnost nebo před vysokou cenou za přijetí nově příchozích. Tato rétorika snižuje lidskou důstojnost.

"Ti, kteří z jakéhokoli možného politického důvodu podněcují strach z migrantů, místo budování míru rozsévají násilí, rasovou diskriminaci a xenofobii, což jsou velmi znepokojivé věci pro všechny, kdo se zajímají o bezpečnost každé lidské bytosti," uvedl papež.

Ten je znám tím, že se staví na obranu uprchlíků a migrantů. Nově tak nyní učinil v poselství připraveném ke Světovému dni míru katolické církve, který se slaví každý rok 1. ledna. Toto poselství, které má pro rok 2018 motto Migranti a uprchlíci: Muži a ženy hledající mír, je tradičně rozesíláno hlavám států a vlád a mezinárodním institucím.

V nedávných německých parlamentních volbách například posílila protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) na úkor Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, známé vstřícnějším postojem k uprchlíkům. Podobně se příští rok v Itálii očekávají volební zisky stejně orientované Ligy severu, jejíž vůdce Matteo Salvini proti migrantům často plamenně brojí.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Separatisté na Donbasu mají k dispozici moderní ruská vojenská zařízení,…

14.08.2018 18:22 Kyjev - Na separatisty ovládaném území v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny bylo vůbec poprvé…

Filip svalil vpád vojsk do Československa na Ukrajinu. Tamní tisk je v šoku

14.08.2018 12:24 Praha/Kyjev - Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro britský list The Guardian nepřímo obvinil…

Pozastavení smlouvy o otevřeném nebi? USA se dostaly do křížku s Ruskem

14.08.2018 11:53 Moskva/Washington - Moskva s nelibostí rozhodnutí USA zmrazit spolupráci s Ruskem v rámci Smlouvy o…

Nejlepší město pro život leží kousek od českých hranic. Jak je na tom…

14.08.2018 11:47 Aktualizováno Každoročně analytici britského Economistu sestavují žebříček 140 metropolí podle kvality života.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama