Saakašvili odmítl při výslechu mluvit. Prý bude jednat jen s agenty SBU

Lykev - Gruzínský exprezident Michail Saakašvili se dnes dostavil k výslechu na kyjevskou prokuraturu, vypovídat ale odmítl. Vůdce ukrajinské strany Hnutí nových sil byl zadržen před deseti dny, krátce nato ale nařídil kyjevský obvodní soud jeho propuštění a politik je stíhán na svobodě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Gruzie

Bývalý spojenec a nynější sok prezidenta Petra Porošenka je obviněn ze zločinného spiknutí a z napomáhání zločinecké organizaci. Hrozí mu pět let vězení.

Prokurátoři podle Saakašviliho nemají právo provádět vyšetřovací úkony. Je prý ochoten vypovídat, ale pouze před "zplnomocněným orgánem, kterým je vyšetřovací sekce (kontrarozvědky) SBU".

Saakašvili po roztržce s Porošenkem přišel o ukrajinské občanství a podle kyjevských médií mu hrozí vyhoštění do Gruzie, kde je stíhán pro zneužití úřadu. Ukrajinská generální prokuratura oznámila, že po dnešním neúspěchu obviněného znovu vyzve, aby se k výslechu dostavil.

Po odebrání ukrajinského občanství nesměl Saakašvili vstoupit na ukrajinské území, v září ho ale skupina jeho stoupenců násilím převedla přes polsko-ukrajinskou hranici. Po příjezdu do Kyjeva byl zadržen až napodruhé, první pokus zmařil dav jeho příznivců.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko před kolapsem? Zemi je třeba nasměřovat do EU, burcuje analytik

16.08.2018 00:01 NÁZOR - Turecká měna, lira, se oproti americkému dolaru letos propadla již o téměř 40 procent,…

Schumacher se přestěhuje ze Švýcarska, bude žít v "bunkru"

15.08.2018 22:02 Aktualizováno Palma de Mallorca - Michael Schumacher, který se neukázal na veřejnosti od těžké nehody na lyžích…

Dívky chystaly státní převrat v Rusku? Putinův režim vězní už i děti,…

15.08.2018 20:43 Moskva - V Rusku byly obviněny dvě dívky z vytvoření extremistické organizace chystající státní…

Ukrajinská ambasáda v Praze setřela Filipa za slova o roce 1968. Poslala…

15.08.2018 18:53 Aktualizováno Praha - Pozornost nejen ukrajinských médií vyvolala slova šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o potlačení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama