Útok při Zemanově volbě? Ve skutečnosti mu může pomoci, tvrdí francouzská agentura

Paříž/Praha - Volba prezidenta České republiky, která se koná dnes a zítra, neproběhla bez komplikací. V pátek totiž zaútočila na současného prezidenta Miloše Zemana polonahá aktivistka ze skupiny Femen, jež mu znemožnila absolvovat volbu na první pokus. Aktivistka měla na svém těle napsáno v angličtině "Zeman - Putinova dě*ka" a to samé také křičela nahlas. Podle francouzské agentury AFP však může právě tento incident pomoci Miloši Zemanovi ke znovuzvolení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Prezidenta Miloše Zemana napadla u voleb polonahá aktivistka

AFP připomněla nedávný průzkum České televize, podle kterého, pokud by se konalo druhé kolo prezidentských voleb, by se měl stát prezidentem Jiří Drahoš. Ten by získal ve druhém kole 48,5% hlasů, zatímco stávající hlava státu jen 44%.

Vše se však může změnit po pátečním incidentu, kdy ukrajinská aktivistka ze skupiny Femen Angelina Diašová po pás svlečená napadla Miloše Zemana, když se pokoušel v Praze odvolit. Nazývala ho "Putinovou dě*vkou", přičemž to samé měla napsané na svém těle.

Teď to však vypadá, že onen incident může ještě Zemanovi pomoci ke znovuzvolení. To si myslí na základě sledování sociálních sítí i experti, kteří zaregistrovali velikou míru solidarity a soucitu s hlavou státu.

Titulky jako např. "Útok na Zemana" nebo "Skandální incident" se objevovaly v sobotních vydáních novin na titulních stranách. I to může vést směrem k tomu, že Miloš Zeman bude zvolen, některými kvůli lítosti.

Dodejme, že aktivistku zpacifikovala ochranka a poté byla zatčena policisty. Část osobní ochranky navíc pomohla Zemanovi odejít z volební místnosti, úspěšně tedy zvolil až na druhý pokus.

I francouzská agentura vidí jako favority na vítězství ve volbách dvojici Zeman-Drahoš. Podle AFP by se Drahoš nemohl více lišit od svého soupeře, neboť smýšlí liberálně, chce "hrát aktivnější roli v EU" a také prozápadní směřování své země.

Svůj komentář dal agentuře také analytik Jiří Pehe. Ten prohlásil, že volby ukážou to, jak je společnost rozdělená. "Je to souboj mezi postkomunistickou společností, která je reprezentována Zemanem, a novou, řekněme moderní, prozápadní společností, která nechce o podobném prezidentovi ani slyšet," řekl pro AFP.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik…

25.06.2018 00:01 NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae…

Útočníci s noži vtrhli do romského tábora. Jeden mrtvý, čtyři zranění

24.06.2018 14:49 Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města…

Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské,…

23.06.2018 20:05 Aktualizováno Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40…

Vatikánský soud vynesl verdikt na bývalým diplomatem, šířil dětskou…

23.06.2018 16:55 Vatikán - Bývalý vatikánský diplomat Carlo Alberto Capella dostal pět let vězení za držení a šíření…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama