Zeman drtivě vítězí, vyzve ho člověk, který nás neoprávněně obviňuje, zní z Ruska

Praha/Moskva - Již je sečteno více než 95% volebních okrsků při prvním kole druhé přímé volby prezidenta České republiky. S velkým náskokem vede současný prezident Miloš Zeman, jehož do druhého kola doprovodí akademik Jiří Drahoš. Jak vnímají výsledky prezidentských voleb v Rusku?

Přidejte svůj názor 72 komentářů

Ruská vlajka

Agentura TASS konstatuje, že i přes dosud neukončené sčítání hlasů postupují do druhého kola prezidentské volby současná hlava státu Miloš Zeman a akademik Jiří Drahoš. Ruská agentura také připomíná, že výsledky budou oficiálně potvrzeny v úterý.

Ruský deník Kommersant připomněl rétoriku Miloše Zemana, jenž odmítá přijímat uprchlíky z arabských zemí a vnímá Rusko jako "důležitého strategického partnera".

Naproti tomu Jiří Drahoš podle ruského deníku určitou část uprchlíků přijmout chce a "obviňuje Rusko z vměšování do českých prezidentských voleb".

Agentura Interfax dokonce napsala, že Miloš Zeman "označil migrační krizi v roce 2015 jako uměle vyvolanou". Zároveň současný prezident opakovaně vystupoval proti sankcím proti Rusku.

Jiřího Drahoše naopak vylíčila jako člověka, který chce Českou republiku více integrovat v Evropské unii a zároveň není striktně proti přijímání uprchlíků. Také by podle slov agentury rád zachoval sankce proti Rusku.

Ruská televize NTV připomíná, že velký náskok Miloše Zemana pro druhé kolo nemusí nic znamenat - nadpoloviční většinu hlasů nezískal, a tak druhé kolo začne od nuly, a to přesně za dva týdny.

Agentura RIA Novosti vyzdvihla ten fakt, že Zeman zvítězil v prvním kole ve všech krajích i krajských městech kromě Prahy. Kromě Zemana a Drahoše žádný z kandidátů nepřesáhl desetiprocentní hranici (Pavel Fischer ji těsně překonal - pozn. red.).

Ruská státní agentura TASS kromě jiného přinesla také zprávu o tom, že kromě Andreje Babiše vyslovil podporu prezidentovi Miloši Zemanovi také zpěvák Karel Gott. Sám dlouhodobě nejoblíbenější zpěvák v České republice toto tvrzení ovšem vyvracel.

Vstupte do diskuze (72)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Donbasu se opět střílí. Separatisté nasadili zakázané zbraně, tvrdí…

25.06.2018 08:37 Kyjev - Proruští separatisté podle komuniké ukrajinské armády porušili v neděli na Donbasu příměří…

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik…

25.06.2018 00:01 NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae…

Útočníci s noži vtrhli do romského tábora. Jeden mrtvý, čtyři zranění

24.06.2018 14:49 Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města…

Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské,…

23.06.2018 20:05 Aktualizováno Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama