Putinovo zdraví? Mnohé by předehnal, sdělil stroze Kreml. Volby má v kapse

Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého zdravotního stavu. Vladimir Putin je podle svého mluvčího Dmitrije Peskova absolutně zdráv a "mnohé by předehnal".

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vladimír Putin, ruský prezident

"Putin je ve skvělé formě, ale oficiální zprávu o jeho zdraví Kreml vydat nehodlá. Povinnou kontrolu mu zákon neukládá," poznamenal Peskov.

Zdravotní prohlídku prezidenta nenařizují ani americké zákony. V USA se nicméně stala tradicí a prezidenti po prohlídkách zveřejňují lékařské zprávy s konstatováním, že jsou pro výkon funkce způsobilí. Donald Trump podle Bílého domu dokonce dobrovolně podstoupil i kognitivní test, který by odhalil například Alzheimerovu chorobu.

Putinovi bude letos 66 let, je o šest let mladší než Trump. Kremelský šéf pečlivě dbá o svou pověst aktivního sportovce a příležitostného dobrodruha.

V březnových prezidentských volbách chce volit 81 procent Rusů, z nichž 73 procent odevzdá hlas Putinovi. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění státní agentury VCIOM. Na druhém místě jsou s obrovským odstupem se shodným ziskem šesti procent kandidát komunistů Pavel Grudinin a šéf ruských nacionalistů Vladimir Žirinovskij.

Z opozičních kandidátů by televizní moderátorka Xenija Sobčaková měla dostat 1,2 procenta a kandidát liberální strany Jabloko Grigorij Javlinskij 0,8 procenta hlasů. Nejznámější opoziční politik Alexej Navalnyj kandidovat nesmí, protože byl pravomocně odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Separatisté na Donbasu mají k dispozici moderní ruská vojenská zařízení,…

14.08.2018 18:22 Kyjev - Na separatisty ovládaném území v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny bylo vůbec poprvé…

Filip svalil vpád vojsk do Československa na Ukrajinu. Tamní tisk je v šoku

14.08.2018 12:24 Praha/Kyjev - Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro britský list The Guardian nepřímo obvinil…

Pozastavení smlouvy o otevřeném nebi? USA se dostaly do křížku s Ruskem

14.08.2018 11:53 Moskva/Washington - Moskva s nelibostí rozhodnutí USA zmrazit spolupráci s Ruskem v rámci Smlouvy o…

Nejlepší město pro život leží kousek od českých hranic. Jak je na tom…

14.08.2018 11:47 Aktualizováno Každoročně analytici britského Economistu sestavují žebříček 140 metropolí podle kvality života.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama