Dokument o Putinovi? Ruská volební komise reprízu v TV nedoporučila

Moskva - Ruská ústřední volební komise doporučila státní televizní stanici Pervyj kanal, aby zastavila vysílání dokumentu amerického režiséra Olivera Stonea o prezidentu Vladimiru Putinovi. Má ho odložit na dobu po březnových prezidentských volbách.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vladimír Putin, ruský prezident

Film, jehož obsahem je Stoneův rozhovor s kremelským vůdcem, ruská opozice a některá média kritizovala jako nepřípustnou volební agitaci hrazenou ze státních peněz.

Dokument se poprvé na ruských televizních obrazovkách objevil loni v červnu. Ruský prezident v něm kritizuje poměry v USA a v zemích amerických spojenců, vyzdvihuje ruské tradiční hodnoty a prezentuje se jako uvážlivý vůdce sebevědomého národa. Čtyřdílný seriál není podle kritiků ničím jiným než polidšťováním autoritářského politika a zatracováním Ameriky.

Stížnost na vysílání propagandistického pořadu zaslala volební komisi opoziční prezidentská kandidátka Xenija Sobčaková a vedení liberální strany Jabloko.

Kreml se komentáři vyhnul a odkázal novináře na volební komisi. Její předsedkyně Ella Pamfilovová dnes prohlásila, že film za volební agitaci nepovažuje. Doporučila nicméně stanici Pervyj kanal, aby "jednala s náležitou opatrností" a odložila reprízu posledních dílů Stoneova dokumentu na povolební období.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zmatky kolem Schumachera. Nikam se nestěhuje, tvrdí jeho management

16.08.2018 20:37 Aktualizováno Ženeva - Michael Schumacher se nikam nestěhuje, uvedl jeho management. Odmítl tak zvěsti, že se…

Demonstrace ruské síly? Na východě Sibiře přistály ruské strategické…

16.08.2018 20:35 Moskva - Ruská armáda poprvé vyslala své strategické bombardéry na východosibiřskou Čukotku. Místo,…

V Rusku se měl poprvé konat pochod homosexuálů, úřady ho zatrhly

16.08.2018 20:31 Aktualizováno Moskva - V Rusku se měl příští týden uskutečnit první oficiální pochod hrdosti sexuálních menšin.…

Rusko vychvaluje Elona Muska, pracuje na systému opakovaně použitelných…

16.08.2018 20:27 Moskva - Moskva pracuje na vývoji systému opětovného využívání raketových komponentů. Na konferenci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama