Kreml považuje volební výsledky za ideální

Moskva - Kreml po interní analýze považuje výsledky nedělních prezidentských voleb za ideální, protože nedošlo k vážným porušením volebních pravidel, účast byla vysoká a podpora Vladimira Putina rovněž.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Moskva, Kreml

Za nejdůležitější považuje Kreml masivní podporu hlavy státu, píše RBK. Za dobrý výsledek se před volbami považovalo, pokud by Putin nezískal méně hlasů než při minulých volbách v roce 2012. Tehdy pro něj hlasovalo 45,6 milionu voličů, v neděli to bylo 56,2 milionu, což je podle kremelské administrativy skvělý počet.

Velký důraz kladl před volbami Kreml na vysokou volební účast. Pokud by byla vyšší než 60 procent, považovalo by se to za uspokojivé, úroveň kolem 63 procent by byla dobrá a nad 65 procent výborná. Skutečný údaj se v neděli dostal až k 67 procentům.

Velký bonusem je podle kremelských politologů kvalitativní změna "putinovské většiny" v Rusku. Na rozdíl od minulých let prý prezidenta podporují jak levicově orientovaní voliči, tak centristé a liberálové. Velké zastoupení má mládež.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu se antisemitismus stává součástí mainstreamu. Významnou roli v…

21.07.2018 11:51 Berlín - Na počátku dvacáté století byl v Německu velmi rozšířený antisemitismus. Jeho plody byla…

Český kamion na ukrajinské dálnici sejmul mikrobus, zemřelo 10 lidí + VIDEO

20.07.2018 20:15 Aktualizováno Kyjev - Tragická nehoda se stala v pátek dopoledne na Ukrajině. Na dálnici u města Žitomir se…

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajina je značně nervózní

20.07.2018 19:01 Aktualizováno Washington/Moskva/Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému…

Putin lavíruje. Důchodová reforma se mu nelíbí, bez ní se ale systém…

20.07.2018 17:00 Kaliningrad - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes poprvé veřejně vyjádřil k návrhu penzijní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama