Ruský reportér pronikl do nemocnice, kde má ležet Skripal. To, co našel, ho překvapilo

Salisbury - Do nemocnice kde je hospitalizován bývalý agent Sergej Skripal, který měl být otráven bojovou nervovou látkou novičok, se podařilo proniknout reportérovi ruské televize REN TV. To, co zde nalezl jej velmi překvapilo, informuje The Indepedent.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Sergej Skripal

Na záběrech reportér dramaticky stojí přede dveřmi, které podle něj vypadají jako „bezpečně zavřené“ a dramaticky divákům vysvětluje: „Toto jsou pravděpodobně dveře, za kterými je Sergej Skripal. Je na nich nápis: Nevstupujte - udržujte si odstup! To je jediná obrana, Velké Británie před jedem novičok!“ ironicky dodává reportér. Na dveřích ovšem nejsou reportérem přeložená slova.  Jak podotýká The Independent, a záběry to potvrzují je na nich nápis Caution - Slippery floor surface tedy Pozor kluzká podlaha.   

Reportér poté prochází koridory nemocnice, a podivuje se kolik dveří je zavřených, kolik je na zdi dětských obrázků, či proč personál nenosí ochranné obleky. „Hodně dětských obrázků, hodně automatů na kávu přesto hodně zavřených dveří,“ vysvětluje svérázně ruským divákům situaci v nemocnici.

Jeho otázky pak personál buď ignoruje, nebo na ně odpovídá podle toho, na jakém oddělení pracuje. „My nic nevíme. My se tady staráme o děti,“ odhánějí jej dvě sestřičky. Po několika minutách se objevuje policie a ruského reportéra vyvádí ven z budovy.

Zde mu policie přikazuje veškeré natočené materiály smazat. Kameramanovi se však podařilo pracovní verzi před policií zatajit. Ta byla v minulých dnech v Rusku odvysílaná.  Mluvčí salisburské nemocnice pak většinu tvrzení uvedených v reportáži dementovala. „Náš personál byl vyrušován uprostřed noci bez varování a bez povolení,“ prohlásila mluvčí. Požádala novináře o ohleduplnost, nejen vůči personálu, ale především vůči pacientům, kteří jsou zde vedle Skripala hospitalizováni.   

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkazy o chemických útocích v Sýrii jsou podvrh? Ruský generál se vysmíval…

22.06.2018 16:28 Moskva - Rusko dnes kritizovalo USA a jejich spojence, že se spolehli na padělané důkazy, když…

Sencov má v ruském vězení potíže se srdcem a ledvinami, Porošenko volal…

21.06.2018 20:15 Moskva - Oleh Sencov, ukrajinský režisér, který v ruském vězení již téměř 40 dnů drží hladovku za…

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder zůstává předsedou dozorčí rady…

21.06.2018 19:57 Krasnojarsk - Německý exkancléř Gerhard Schröder bude dál předsedou dozorčí rady ropného koncernu…

Už se konečně setkají? Moskva nekomentuje spekulace o summitu Trump-Putin

21.06.2018 13:58 Moskva - O možném setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s šéfem Bílého Domu Donaldem Trumpem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama