Ruská armáda v Dagestánu zabila devět ozbrojenců

Moskva - Ruské bezpečnostní síly zabily při dnešní protiteroristické operaci v jihoruském Dagestánu devět ozbrojenců podezřelých z přípravy teroristického útoku během květnových oslav. Podle agentury TASS o tom informoval Národní protiteroristický výbor (NAK).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Výbor sdělil, že v různých částech dagestánského města Derbent byly při cíleném pátrání objeveny dvě skupiny banditů. Na výzvu, aby se vzdali, ozbrojenci reagovali palbou z automatických zbraní. "Během následujících prudkých přestřelek bylo devět banditů zlikvidováno," uvedl NAK.

Bezpečnostní síly podle sdělení výboru v Derbentu zasáhli na základě získané informace, že se v tomto městě ukrývají ozbrojenci, kteří mají v úmyslu spáchat během prvomájových oslav nějakou diverzní teroristickou akci.

Podle předchozích zpráv, které z Derbentu postupně přinášela média, bezpečnostní síly nejprve zlikvidovali skupinu jedoucí v autě. Druhá skupina pak kladla odpor z jednoho domu, kam se před vojáky a policisty uchýlila.

NAK dodal, že kromě ozbrojenců nepřišel o život nikdo jiný, tedy žádný civilista ani příslušník zasahujících sil. Jen jeden voják utrpěl lehčí zranění.

Dagestán byl dříve místem častých útoků muslimských extremistů bojujících za zřízení samostatného chalífátu na jihu Ruska. V poslední době je ale intenzita teroristických akcí v této oblasti podstatně menší.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský server: Pražské jaro mělo likvidovat ČSSR dle scénáře USA

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Moskva - Ruský internetový magazín Svobodnaja pressa dnes napsal, že sovětská vojska v…

Ruský historik, který nesnáší Čechy: Sovětský svaz v srpnu 1968 bránil to…

20.08.2018 21:50 Aktualizováno Moskva - Konzervativní ruský politolog Stanislav Smagin ve zvlášť černých barvách popisuje…

Útočné zbraně ve vesmíru? USA otravují mezinárodní vztahy, rozohnil se…

20.08.2018 20:51 Aktualizováno Moskva - Bílý dům před dvěma týdny oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační…

Srpnová invaze otřásla Ukrajinou včetně Krymu. KGB zaznamenala tisíc…

20.08.2018 19:27 Kyjev - Historik Oleh Bažan dnes v rozhovoru pro pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody uvedl, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama