Obhájce Pussy Riot a Savčenkové přišel kvůli Twitteru o licenci

Moskva - Obhájce ruské punkové skupiny Pussy Riot či ukrajinské důstojnice Nadije Savčenkové Mark Fejgin byl vyloučen z řad ruských advokátů. S odvoláním na obhájce to dnes uvedla agentura Interfax. Fejgin rozhodnutí advokátní komory označil za nezákonné a hanebné.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Mark Fejgin

"Zbavili mě postavení advokáta za tři tweety," řekl Fejgin. "Samozřejmě to napadnu u soudu, ale nedělám si naděje, že přijme spravedlivé rozhodnutí," dodal.

Zmíněné tweety se týkaly ukrajinského videoblogera jménem Anatolij Šarija, který zažaloval Fejgina u moskevského soudu za to, že jej v rozhlasovém rozhovoru označil za pedofila. Soud vyhověl žalobci a nařídil Fejginovi, aby svá prohlášení dementoval a zaplatil pokutu 66.000 rublů (asi 22.000 Kč). Šarijova advokátka si už po procesu postěžovala advokátní komoře a ministerstvu spravedlnosti, že ji a jejího klienta Fejgin v sociálních sítích zesměšňoval.

Fejgin si udělal jméno tím, že se ujímal politicky citlivých, ostře sledovaných případů. Obhajoval punkerky z Pussy Riot, odsouzené ruskou justicí za skandální vystoupení proti prezidentu Vladimiru Putinovi v hlavním pravoslavném chrámu v Rusku, anebo ukrajinskou důstojnici a političku Nadiju Savčenkovou, odsouzenou v Rusku za údajný podíl na zabití ruských novinářů na východě Ukrajiny.

Fejgin rovněž obhajoval vůdce radikálních ruských nacionalistů nebo předáka krymských Tatarů. V současnosti zastupuje ukrajinského novináře Romana Suščenka, který byl v Rusku zatčen a obviněn ze špionáže.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský server: Pražské jaro mělo likvidovat ČSSR dle scénáře USA

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Moskva - Ruský internetový magazín Svobodnaja pressa dnes napsal, že sovětská vojska v…

Ruský historik, který nesnáší Čechy: Sovětský svaz v srpnu 1968 bránil to…

20.08.2018 21:50 Aktualizováno Moskva - Konzervativní ruský politolog Stanislav Smagin ve zvlášť černých barvách popisuje…

Útočné zbraně ve vesmíru? USA otravují mezinárodní vztahy, rozohnil se…

20.08.2018 20:51 Aktualizováno Moskva - Bílý dům před dvěma týdny oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační…

Srpnová invaze otřásla Ukrajinou včetně Krymu. KGB zaznamenala tisíc…

20.08.2018 19:27 Kyjev - Historik Oleh Bažan dnes v rozhovoru pro pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody uvedl, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama