Papež přijal oběti sexuálního zneužívání, obsah rozhovorů Vatikán tají

Vatikán - Papež František pokračuje ve Vatikánu v setkáních se třemi oběťmi sexuálního a psychického zneužívání vlivným knězem v Chile. Podle Vatikánu chce papež obětem o víkendu věnovat tolik času, kolik bude potřeba, aby mu sdělily, co se jim stalo. Na žádost papeže však Vatikán neposkytne informace o obsahu rozhovorů, napsala agentura APA.

Přidejte svůj názor

František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires, Argentina), je 266. papež katolické církve, suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013.

Mluvčí Vatikánu Greg Burke v prohlášení uvedl, že prioritou papeže při setkáních je naslouchat obětem, požádat je o odpuštění a respektovat důvěrnost těchto setkání.

Třemi oběťmi, které se setkají s papežem, jsou José Andrés Murillo, Juan Carlos Cruz a James Hamilton. První z nich, Murillo, s papežem mluvil již v pátek večer a schůzka trvala dvě hodiny. Podle chilských médií se dnes papež sejde s Hamiltonem a v neděli s Cruzem. Muži se považují za zástupce obětí zneužívání po celém světě. "Postupně jsme se stali zástupci mnoha lidí, kteří byli zneužíváni," řekl Murillo novinářům v Římě.

František při lednové návštěvě v Chile šokoval tím, že se zastal biskupa Juana Barrose, který údajně kryl zneužívání nezletilých kněžími. Vysloužil si za to silnou kritiku. Později se za svá slova omluvil a poslal do Chile nejuznávanějšího odborníka Vatikánu na sexuální zločiny, maltského arcibiskupa Charlese Sciclunu, aby případ vyšetřil. Výsledky vyšetřování by mohly být známé v květnu. Tento měsíc pak papež přiznal, že při posuzování případu "vážně pochybil".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský server: Pražské jaro mělo likvidovat ČSSR dle scénáře USA

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Moskva - Ruský internetový magazín Svobodnaja pressa dnes napsal, že sovětská vojska v…

Ruský historik, který nesnáší Čechy: Sovětský svaz v srpnu 1968 bránil to…

20.08.2018 21:50 Aktualizováno Moskva - Konzervativní ruský politolog Stanislav Smagin ve zvlášť černých barvách popisuje…

Útočné zbraně ve vesmíru? USA otravují mezinárodní vztahy, rozohnil se…

20.08.2018 20:51 Aktualizováno Moskva - Bílý dům před dvěma týdny oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační…

Srpnová invaze otřásla Ukrajinou včetně Krymu. KGB zaznamenala tisíc…

20.08.2018 19:27 Kyjev - Historik Oleh Bažan dnes v rozhovoru pro pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody uvedl, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama