Medvěděv navrhuje Putinovi změny ve vládě

Soči (Rusko) - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes v Soči seznámil prezidenta Vladimira Putina se strukturou příští vlády, kterou má šéf kabinetu podle ústavy sestavit po volbě nové hlavy státu. Oznámila to agentura TASS. O návrhu na personální obsazení jednotlivých rezortů má Medveděv Putina informovat v pátek.

Přidejte svůj názor

Dmitrij Medveděv

"Vzhledem k tomu, že dosavadní vládní struktura prokázala svou funkčnost, žádné zásadní změny se nepředpokládají," citovala předsedu vlády ruská agentura.

Premiér navrhuje, aby dosavadní ministerstvo spojů a informačních technologií dostalo nový název ministerstvo pro digitální rozvoj. "Mělo by se zabývat absolutně aktuálními tématy, která zaměstnávají celý svět," poznamenal premiér.

Další změnou má být rozdělení dosavadního ministerstva školství a vědy na dva úřady - na ministerstvo školství, které by řídilo základní a střední školy, a na ministerstvo vědy a vysokého školství, v jehož kompetenci by byla i ruská Akademie věd.

Ruská vláda patří k největším exekutivním orgánům v Evropě, aparát úřadu vlády má kolem 1500 zaměstnanců. V dosavadní vládě bylo kromě premiéra devět vicepremiérů a 22 ministrů. Kromě ministerstev k ústředním orgánům státní správy patří ještě víc než padesát federálních úřadů a agentur. Čtyři klíčové rezorty - ministerstva vnitra, obrany, zahraničí a pro mimořádné situace - řídí přímo prezident.

Putin se v březnu stal jasným vítězem prezidentských voleb a minulý týden nastoupil svůj už čtvrtý mandát. Den po inauguraci jmenoval do premiérské funkce Medveděva, který stojí v čele federálního kabinetu od roku 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opozičník Udalcov skončil kvůli hladovce v nemocnici

19.08.2018 16:52 Moskva - Ruský levicový opozičník Sergej Udalcov byl převezen do nemocnice z vězení, kde si…

Lukašenko vyměnil celou běloruskou vládu, včetně premiéra

18.08.2018 15:26 Minsk - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko odvolal předsedu vlády a dalších několik významných…

Putin jede za Merkelovou, zastaví se v Rakousku na svatbě

18.08.2018 08:46 Vídeň/Berlín - Ruský prezident Vladimir Putin dnes zamíří do Německa, kde má jednat s kancléřkou…

Zlom v americko-ruských vztazích? Analytik promluvil o utajovaném dokumentu

18.08.2018 00:01 NÁZOR - Americko-ruské vztahy se nadále zhoršují, konstatuje Josh Cohen v komentáři pro server…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama