Po mostě z Krymu do Ruska už jezdí běžná doprava

Moskva - Krymský most, který spojuje ruskou pevninu s anektovaným ukrajinským poloostrovem Krym, se dnes poprvé otevřel pro běžnou dopravu. Provoz byl zahájen už brzy ráno a ujít si ho nenechali mimo jiné ani stovky motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci, uvedla ruská média.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Krymský most z výšky

Most na anektovaný poloostrov v úterý slavnostně otevřel ruský prezident Vladimir Putin, který společně s kolonou stavbařské techniky za volantem kamionu Kamaz přejel po 19kilometrovém mostu z jednoho černomořského břehu na druhý.

Podle agentury TASS dnes po mostě za prvních 12 hodin provozu projelo více než 14.000 dopravních prostředků. Projektovaná propustnost je přitom 40.000 automobilů během 24 hodin. Kromě automobilistů vyrazili na cestu přes most i někteří cyklisté nebo řidiči čtyřkolek, píše na svém webu rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Během dne zaznamenala média také první porušování dopravních předpisů, kterého se dopustili někteří motorkáři z klubu Noční vlci. Ti se při své cestě na druhý břeh na mostu zastavili, aby si udělali společnou fotografii, čímž blokovali dopravu.

Stavba mostu, která se stala pro Kreml prioritou, byla zahájena v únoru 2016 a podle oficiálních údajů přijde Rusko na 228 miliard rublů (téměř 80 miliard korun). V médiích se ale spekuluje, že skutečné náklady jsou ještě daleko vyšší. Příští rok má být také dokončena železniční trať.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusové tvrdě zaplatí? Socioložka nešetří kritikou Kremlu

14.08.2018 00:01 NÁZOR - Zákon o zvýšení věku pro odchod do důchodu pocítí především nejzranitelnější složky ruské…

Děsivé tajemství ukryté pod hladinou moře? Podivné události na ponorce…

13.08.2018 16:52 Aktualizováno Ponorky patří k nejvíce fascinujícím lidským technickým výtvorům. Jejich ztráta vždy vyvolá mezi…

Exprezidenta Arménie pustili z vazby. Oponentům poslal výhrůžný vzkaz

13.08.2018 16:38 Jerevan - V Arménii byl dnes z vazby propuštěn exprezident Robert Kočarjan. Odvolací soud v…

Chystá se velký úder v Donbasu? OBSE hlásí podezřelé pohyby bojových kolon

13.08.2018 16:27 Aktualizováno Kyjev - OBSE minulý týden v noci z úterý na středu zaznamenala v Donbasu podezřelé pohyby kolon…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama