Ruská odpověď na americkou radu rozbombardovat most na Krym? RT se Ukrajincům pořádně vysmála

Moskva - Nad radou britského komentátora žijícího v USA Toma Rogana, který doporučil rozbombardovat "Putinův" most na Krym, se zamýšlí i web ruské televize RT. Ironicky se ptá, čím by to zkrachovalý stát jako Ukrajina, měl asi tak udělat?

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Podle Rogana stál  „hroutící se“ ruskou ekonomiku most miliardy dolarů. Pokud by jej Ukrajinci zničili, byla by to rána nejen jejich snahám na Krymu, ale především úder na solar jejich hospodářství a píše.

A jakou by Ukrajinci mohli očekávat odpověď? Prý nic vážného. Putin by jen zesílil tlak na Východě Ukrajiny, protože „Kreml nechce Ukrajinu dobýt, ale pomalu absorbovat.“

RT se rozhodla "Roganovi bludy" vyvrátit. Podle RT je krachující Rusko leda tak v paralelním vesmíru, kde jeho ekonomika stojí jen na vývozu plynu. Ukrajinské představy, že se jim Krym vrátí a jeho obyvatelé budou šťastní pod vládou Kyjeva, jsou naprosto mimo. Opravdu by mohl čekat lásku od lidí, které tolik „touží“ získat zpět jako spoluobčany, když jim přerušil dodávky vody a plynu, ptá se RT.

Stejně tak RT nechápe, proč by Rusko chtělo „absorbovat“ Ukrajinu: „Pomalu absorbovat zemi s poničenou zastaralou infrastrukturou, obrovským mezinárodním dluhem a nepřátelským obyvatelstvem je mimo chápáni.“

„Samozřejmě, že by se Kyjev mohl inspirovat podobným chováním Gruzie v roce 2008,“ varuje Ukrajinu RT, „kdy Gruzínci zaútočili na mírové jednotky v Jižní Osetii, ale měl by si vzpomenout, jak to tenkrát dopadlo.“ RT naráží na krátký Rusko-gruzínský konflikt při němž Rusovo porazili malou gruzínskou armádu, která se pokusila obsadit území vzpurné proruské provincie Jižní Osetie.

RT připomíná, že oblast mostu je vojenskou oblastí. „Na Krymu jsou dva pluky protiletadlových raket S-400. Rakety mají primárně střežit vojenské základny na poloostrově, ale jejich dostřel je dostatečný, aby sestřelily jakékoliv letadlo nebo raketu, které se přiblíží k mostu.“

Čím by však chtěl asi Kyjev na most útočit, ptá se RT? „I přes čtyři roky trvající investování do armády je Ukrajinská armáda ve velmi špatném stavu. Letadlem to asi nepůjde, Ve své výzbroji mají Ukrajinci několik starých střel Točka ještě z dob SSSR. Kolik jejich však v provozu, v jakém jsou stavu a kolik by jich doletělo, to nikdo neví.“ Ukrajinci, by podle autora, museli přitáhnout stovky raketometů na sto kilometrů od mostu, a to tak, aby si toho ruští obránci nevšimli.

Podle RT se Rogan dostal do stejné skupiny, která v posledních letech Kyjevu „dobře radila“ co s mostem dělat. Podle penzionovaného generála Igora Romaněnka měli ukrajinští letci most rozbombardovat. Vůdce nacionalistů Nikolaj Kohanovský na něj navrhoval vyslat „záškodnickou jednotku“, která by na něj vyvěsila ukrajinskou vlajku. „Prostě psi štěkají a karavana jede dál,“ uzavírá ironicky svůj komentář RT.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra jak hrom: Protiimigrační politik žije s Íránkou. Míšení ras je…

16.08.2018 10:26 Oslo - Bývalý norský ministr Per Sandberg za populistickou Pokrokovou stranu má poměr s íránskou…

Vtípky o zahalených ženách? Problémy spojené s muslimy to jen zhorší,…

16.08.2018 10:10 Londýn - Bývalý britský ministr zahraničí přirovnal ženy v burkách k poštovním schránkám a…

Turecko před kolapsem? Zemi je třeba nasměřovat do EU, burcuje analytik

16.08.2018 00:01 NÁZOR - Turecká měna, lira, se oproti americkému dolaru letos propadla již o téměř 40 procent,…

Schumacher se přestěhuje ze Švýcarska, bude žít v "bunkru"

15.08.2018 22:02 Aktualizováno Palma de Mallorca - Michael Schumacher, který se neukázal na veřejnosti od těžké nehody na lyžích…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama