Svět tvoří historii bez nás, vzteká se Rusko. Co mu ještě vadí?

Moskva - Setkání prezidentů nejmocnějších států světa je naplánováno na červenec a nejspíš se bude konat ve Vídni. Nejen o ní ale aktivně diskutují ruská média, řešila také návštěvu amerických senátorů v Moskvě, na které se velmi těší tamější politici. Toto setkání by mělo probíhat v duchu normalizace vztahu mezi Moskvou a Washingtonem. Média aktivně citují slova Donalda Trumpa o tom, že by USA chtělo své vztahy s Ruskem normalizovat, a to diplomatickou cestou.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Prezident USA Donald Trump

Na Amerického prezidenta se ruská média dívají s jistou naději na zlepšení vzájemného vztahu mezi Kremlem a Bílým domem. Proto na každý krok lídra USA tamější média reagují okamžitě. Ruský server Lenta.ru nazval prohlášení o denuklearizaci,na kterém se sešli lídři KLDR a USA jako historickou událost, které se samotné Rusko nemělo možnost zúčastnit.

To, že ruská pozice na tak důležité historické události nebyla zastoupená, média vidí jako jakousi zradu obou stán. KNDR mělo dlouhodobé diplomatické vztahy s Ruskem, obě strany v důsledku sankcí byly zcela izolované od vnějšího světa. 

Velkým iniciátorem oboustranného přátelství Ruska a USA je aktuální americký velvyslanec v Moskvě John Huntsman. Právě Huntsman patří do členů prezidentského týmu aktivně vystupujících za podporu diplomatických vztahů s Ruskou federaci. Jeho jméno se v ruských médiích vyskytuje spíše v pozitivním kontextu, sám velvyslanec často vystupuje na veřejnost.

Ruský server Vesti.ru píše, že Huntsman chce, aby američtí politici pochopili celkovou situaci v Rusku, a proto organizaci této události bere do svých rukou. Normalizace diplomatického vztahu s USA by mohla Rusku přinést určitou úlevu sankcí a možnost se vrátit do své pozice silného mezinárodního hráče.

Prezidentské setkání Ruska a Spojených států zůstává ve stadiu nejasnosti. TASS v tomto případě cituje článek Washington Post, kde se autor opírá o své zdroje a tvrdí, že prezidentskému setkání brání někteří pomocníci Trumpa, jejíchž názor na tuto událost je spíš záporný.

Ruská vydání aktivně zdůrazňují Trumpovou náklonnost k Rusku, kterou americký prezident projevoval na nedávném summitu G7. Trump tehdy řekl, že by se rád vrátil do formátu G8, kdy své zastoupení na dané konferenci mělo i Rusko. 

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Atypické kostely, které jinde na světě neuvidíte. Proč mají Islanďané tak…

18.07.2018 06:30 Reykjavik - Island, který si většina z nás spojuje s gejzíry, sopkami a nedotčenou přírodou,…

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

Pozdvižení v Rusku: Agenti zatkli policejního generála, dříve vyšetřoval…

17.07.2018 20:46 Moskva - Ruský policejní generál Alexandr Drymanov, který donedávna stál v čele moskevských…

Putin překonal Trumpa i limuzínou, je delší než americká "Bestie"

17.07.2018 20:16 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin zastínil svůj americký protějšek na summitu v Helsinkách i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama