Výbor Rady Evropy zkritizoval kvůli policejnímu násilí Srbsko

Bělehrad - Evropský výbor proti mučení (CPT) při Radě Evropy dnes vyzval Srbsko, aby vyšetřilo a zastavilo používání násilí s cílem vynutit si přiznání a potrestat podezřelé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Srbsko

"Delegace CPT obdržela značné množství obvinění policejních důstojníků ze špatného zacházení... se zadrženými osobami," uvedl výbor ve zprávě, která se vrací k návštěvě 16 policejních stanic a věznic v Srbsku v květnu a červnu loňského roku.

Zpráva také uvádí, že běžnými praktikami jsou facky či jiné údery, kopance, rány obuškem či baseballovou pálkou a rovněž elektrické šoky, které používají policejní důstojníci, zejména vyšetřovatelé, ve městech jako je Bělehrad, Niš a Novi Sad. Cílem je donutit podezřelé, aby se přiznali k trestným činům, nebo je potrestat, tvrdí Evropský výbor proti mučení.

Srbské úřady by podle výboru měly toto špatné zacházení vyšetřit, v ideálním případě zřídit nezávislý orgán, který se obviněními bude zabývat. CPT rovněž Srbsko kritizuje kvůli nedostatečnému vyšetřování ze strany státních zástupců, nadměrně dlouhým procesům a nepřiměřeně vysokým trestům.

Témata: srbsko | EU | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český kamion na ukrajinské dálnici sejmul mikrobus, zemřelo 10 lidí + VIDEO

20.07.2018 20:15 Aktualizováno Kyjev - Tragická nehoda se stala v pátek dopoledne na Ukrajině. Na dálnici u města Žitomir se…

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajina je značně nervózní

20.07.2018 19:01 Aktualizováno Washington/Moskva/Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému…

Putin lavíruje. Důchodová reforma se mu nelíbí, bez ní se ale systém…

20.07.2018 17:00 Kaliningrad - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes poprvé veřejně vyjádřil k návrhu penzijní…

Rusko chce s USA organizovat návrat syrských uprchlíků

20.07.2018 16:48 Moskva - Rusko zaslalo Spojeným státům podrobný návrh na organizaci návratu syrských uprchlíků.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama