Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské, tvrdí proruský prezident

Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40 příslušníků britské speciální jednotky. Podle prezidenta Milorada Dodika je jejich úkolem destabilizovat RS a pomoci ke změně jejího vedení.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ilustrační foto

Proruský Dodik, známý záměrem odtrhnout Republiku srbskou od Bosny, na tiskové konferenci řekl, že tato skupina přijela jako součást evropské vojenské mise EUFOR. Podle něj jde ale o specialisty, kteří působí na sociálních sítích, odposlouchávají činitele RS a snaží se vytvořit všeobecný chaos s cílem dosáhnout změny nynější vlády v RS, nebo ji alespoň oslabit.

"Britská vláda vyčlenila devět milionů liber (264 milionů korun) na zabránění ruskému vlivu v tomto regionu. Cílem je destabilizovat RS i Srbsko a vytvořit unitární Bosnu a Hercegovinu, nikoli zajistit realizaci daytonské mírové dohody," prohlásil Dodik.

Bosenskosrbská rozhlasová a televizní stanice RTV RS tvrdí, že má k dispozici tajný dokument, který svědčí o záměru Británie odstranit s pomocí nevládního sektoru a některých médií vedení Republiky srbské v čele s Dodikem.

Dodik dnes také obvinil bosňácké (dříve muslimské) politiky, že společně s vedením bosenské tajné služby OBA plánují vpustit do Bosny a Hercegoviny 150.000 migrantů, kteří by požádali o azyl a později dostali bosenské občanství. 

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští politologové na straně Trumpa? Přicházejí nečekané komentáře

17.07.2018 12:41 Moskva - Podle ruských politologů byl vítězem helsinského summitu USA-Rusko Vladimir Putin,…

Trest za barevné oblečení a mávání rukama? Soud ve Štrasburku se zastal…

17.07.2018 12:20 Štrasburk/Moskva - Rusko při vyšetřování a odsouzení tří členek skupiny Pussy Riot za jejich…

Soud ve Štrasburku ztrestal Rusko za vraždu Politkovské. Musí vyplatit…

17.07.2018 11:06 Štrasburk/Moskva - Rusko řádně nevyšetřilo případ vraždy známé kritičky Kremlu Anny Politkovské,…

Rozpoutání války? Čelní politici mohou skončit za mřížemi, mění se…

17.07.2018 08:00 Aktualizováno NÁZOR - Dnešek je důležitým dnem pro mezinárodní právo, protože od této chvíle mohou být politici a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama