V Bělorusku zatkli 50 lidí, jsou podezřelí z korupce ve zdravotnictví

Minsk - Více než 50 lidí je stíháno v Bělorusku v souvislosti s rozsáhlým korupčním systémem ve zdravotnictví. Mezi podezřelými je i 33 úředníků a funkcionářů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bělorusko, ilustrační foto

Podle agentury BELGA o tom dnes informoval Valery Vakulčyk, šéf běloruské tajné služby KGB, která zločinný systém rozkryla.

KGB byla pověřena, aby zjistila příčiny neúměrného zvýšení cen léků a lékařských zařízení o deset až 60 procent a v jednotlivých případech až o sto procent. Při této práci vyšetřovatelé postupně zjistili, že ve zdravotnictví existuje velký úplatkářský systém. Na úplatky v něm údajně šly miliony dolarů.

Mezi zadrženými je například ředitel Centra expertíz a testování ve zdravotnictví Aljaksandr Stoljarov, který měl na starosti záležitosti spojené se státní registrací léků. Dalším provinilcem je podle KGB ředitel podniku Belmedtechnika Aljaksandr Šarak, do jehož kompetence patřilo uzavírání a realizace dohod včetně nákupů a v jehož garáži policisté našli ukrytých 620.000 dolarů (13,7 milionu korun).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český kamion na ukrajinské dálnici sejmul mikrobus, zemřelo 10 lidí + VIDEO

20.07.2018 20:15 Aktualizováno Kyjev - Tragická nehoda se stala v pátek dopoledne na Ukrajině. Na dálnici u města Žitomir se…

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajina je značně nervózní

20.07.2018 19:01 Aktualizováno Washington/Moskva/Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému…

Putin lavíruje. Důchodová reforma se mu nelíbí, bez ní se ale systém…

20.07.2018 17:00 Kaliningrad - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes poprvé veřejně vyjádřil k návrhu penzijní…

Rusko chce s USA organizovat návrat syrských uprchlíků

20.07.2018 16:48 Moskva - Rusko zaslalo Spojeným státům podrobný návrh na organizaci návratu syrských uprchlíků.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama