Nošení muslimských burkin? V Německu to opět vře, slova ministryně vyvolala velký rozruch

Berlín - Německá ministryně Franziska Giffeyová navrhla povolení nošení muslimské svrchní části oděvu, kterou ženy nosí pro zakrytí těla při plavání. Tato vrstva oděvu by podle ministryně měla být povolená na hodině plavání, aby se muslimské holky mohly lip integrovat do německých škol, umožní se jim totiž zúčastnit plaveckých kurzů.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Muslimky

„Nejdůležitější je blaho dětí, všichni musejí mít možnost chodit na hodiny plavání,“ řekla Giffeyová v nedělí. Ministryně sociálních demokratů uvedla, že je zcela opodstatněné, aby školy nejen umožňovaly nosit takové oblečení, ale aby je mohly studentům půjčit v případě, že ho student bude potřebovat.

V německé společnosti se i dodnes vede diskuze o tom, jestli ženy můžou nosit burkini a další formy oblečení pokrývající celé tělo. Někdo takový oděv nazývá sexistický a argumentuje to tím, že muslimské oblečení nemá místo v německých školách.

S Giffeyovou nesouhlasila například členka konzervativní strany Německa a ministryně zemědělství Julia Klöcknerová. "Takový krok by mohl vyvolat sexistické názory v místě, kde se děti musejí učit opak," řekla Klöcknerová. S političkou souhlasila i ministryně integrace pro Severní Porýní-Vestfálsko Serap Gülerová, která řekla, že nošení burkin může vyvolat špatný signál a nepochopení ze strany dalších dětí. 

Ministryně Giffeyová taky zdůraznila to, že povolení nosit celotělové ženské plavky není symbol rozpadu evropských hodnot -  jedná se se pouze o to, že muslimské holky dostanou možnost se zúčastnit hodin plavání. Plavecké třídy by podle ministryně měly být přístupné pro každého.  

Diskuzi vyvolala situace, kdy střední škola v německém západním městě Herne bezplatně rozdávala burkiny dětem, jejichž rodiče by je jinak vyřadili z plavecké třídy. 

Německé zákony uvádějí, že škola nemusí vydávat dětem žádné speciální oblečení. Školní pokyny zároveň nepředpokládají existenci rozdělených plaveckých tříd pro kluky a holky.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Atypické kostely, které jinde na světě neuvidíte. Proč mají Islanďané tak…

18.07.2018 06:30 Reykjavik - Island, který si většina z nás spojuje s gejzíry, sopkami a nedotčenou přírodou,…

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

Pozdvižení v Rusku: Agenti zatkli policejního generála, dříve vyšetřoval…

17.07.2018 20:46 Moskva - Ruský policejní generál Alexandr Drymanov, který donedávna stál v čele moskevských…

Putin překonal Trumpa i limuzínou, je delší než americká "Bestie"

17.07.2018 20:16 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin zastínil svůj americký protějšek na summitu v Helsinkách i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama