Rusko vůbec nemělo mistrovství pořádat, spustil známý komentátor ČR. Svět teď vidí Rusko, jaké je, přidal se Kalousek

Praha/Moskva – V Rusku v neděli skončilo ostře sledované mistrovství světa ve fotbale. Mnozí od počátku upozorňovali, že by Moskva vzhledem k současné situaci vůbec neměla takový turnaj pořádat. Kontroverze se nevyhnuly ani závěrečnému dni šampionátu.

Přidejte svůj názor 282 komentářů

Vladimir Putin složil prezidentskou přísahu (7.5.2018).

Velmi kousavě komentoval předávání medailí a trofeje pro vítěze, kterou získali fotbalisté Francie, komentátor České televize Jaromír Bosák.  Rýpnul si třeba do ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho výšky. Podle jeho slov sice šéf Kremlu na fotkách vypadá jako medvěd, obratem však dodal, že ve skutečnosti je pravda úplně jiná.

Fotbalistům po finálovém zápase pogratuloval nejen Putin, jakožto hostitel mistrovství, ale také francouzský prezident Emmanuel Macron a prezidentka nakonec stříbrného Chorvatska Kolinda Grabarová Kitarovićová. „Kdyby se nečekalo na pány prezidenty, mohli být kluci v suchu,“ rýpnul si Bosák s odkazem na ceremoniál, při kterém všichni pořádně zmokli.

Tedy všichni s výjimkou Putina. Tomu totiž jeho ochranka nad hlavou držela černý deštník. Bosák i fanoušci na sociálních sítích se ale podivovali, že se ruská hlava státu nezachovala jako gentleman a nechala zmoknout jedinou ženu na pódiu, tedy chorvatskou prezidentku.

Bosák doplnil, že deštník si Grabarová Kitarovićová zasloužila už jen proto, že „prezident Putin nevydá za účes tolik jako chorvatská prezidentka". Nakonec ale dostali deštník všichni tři státníci. „To to trvalo,“ rýpnul si Bosák. „Už je to jedno, je to jako když budete chtít utopeného pověsit,“ vysmál se organizátorům komentátor ČT.

„Ruský šampionát je minulostí,“ řekl Bosák s tím, že šampionát byl dobře zorganizovaný. „I když si myslím, že z mnoha důvodů se tady neměl konat,“ doplnil novinář.

A podobně to viděli i další. „Svět teď vidí Rusko, jaké je: Na trávníku stojí ruský a francouzský prezident a chorvatská prezidentka. Spustil se liják. Nad Putinem okamžitě vyrostl deštník, na Macrona a Kitarovičovou pršelo. Hostitele Putina ani nenapadlo, že by svůj deštník nabídl dámě. On je přece ten nejdůležitější. Hlavně kvůli němu se přece to mistrovství pořádalo...“ postěžoval si předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Fotbal sledoval i premiér Andrej Babiš. Ten se před zápasem sice pochlubil, že už dlouho dopředu tipoval, že se ve finále potkají Francie a Chorvatsko, zároveň si ale tip, že Chorvati vyhrají 2:1. „Držím jim palce, jsou to Slované, mají emoce. I když Francii mám samozřejmě moc rád. Ale chorvatský premiér je taky Andrej, o důvod víc jim fandit,“ přiznal.

Když jeho tip nevyšel, poblahopřál alespoň vítězům. „Bravo. Gratuluju mistrům světa. Francie hrála skvěle. Umím si představit, jak je Emmanuel Macron teď asi pyšný na svůj tým,“ napsal na sociálních sítích.

Naopak politický geograf Michael Romacov naznačil, že je dobře, že se šampionát v Rusku konal. „Rusko, po JARu a Brazílii, zvládlo pro globální produkt FIFA vytvořit velmi důstojné prostředí. Země zažila měsíc uvolnění, mnozí Rusové se poprvé seznámili s cizinci. Přál bych jim, aby tato pozitiva vydržela, ale na podstatě režimu se nic nezměnilo,“ vysvětlil na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (282)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Ztráta všech iluzí? Socialismus s lidskou tváří neexistuje, vždy povede k…

21.08.2018 20:50 Aktualizováno Invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, ač je vnímána převážně negativně, sklidila i své ovoce…

Srbsko uvažuje o obnovení základní vojenské služby

21.08.2018 17:35 Bělehrad - Srbské vedení uvažuje o možnosti obnovit základní vojenskou službu, avšak na kratší dobu…

Komunista Skála pro BBC: Sovětská invaze je nic oproti akcím USA

21.08.2018 16:09 Aktualizováno Praha - Padesátileté výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 neuniklo ani světovým médiím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama