Ruští politologové na straně Trumpa? Přicházejí nečekané komentáře

Moskva - Podle ruských politologů byl vítězem helsinského summitu USA-Rusko Vladimir Putin, zastávají tak obdobný názor jako většina západních médií. Nicméně nemluví přímo o tom, že šéf Kremlu porazil amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Donald Trump

Ačkoli schůzka nepřinesla žádný velký průlom, Putin v očích svého domácího publika obratně zvítězil, míní podle agentury AP Alexander Gabujev z moskevského centra Carnegie. A to zejména odražením obvinění, že se Rusko vměšovalo do voleb v USA v roce 2016.

Ruští komentátoři vyjadřují sympatie vůči Trumpovi, kterého líčí jako oběť iracionální kritiky doma, a spojují s ním naději na zlepšení vztahů. Analytik ruského Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Vladimir Olenčenko například doufá, že "Trump bude mít dostatek politické vůle... k překonání odporu a k pokračování v dialogu s Ruskem".

Na nutnost opatrnějšího přístupu k výsledkům setkání Putina a Trumpa však upozornil politolog Sergej Kozlov. "Myslím, že je stěží možné očekávat oteplení vztahů, protože americký prezident je rukojmím amerického politického systému," řekl Kozlov v rozhlasové stanici Sputnik.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský server: Pražské jaro mělo likvidovat ČSSR dle scénáře USA

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Moskva - Ruský internetový magazín Svobodnaja pressa dnes napsal, že sovětská vojska v…

Ruský historik, který nesnáší Čechy: Sovětský svaz v srpnu 1968 bránil to…

20.08.2018 21:50 Aktualizováno Moskva - Konzervativní ruský politolog Stanislav Smagin ve zvlášť černých barvách popisuje…

Útočné zbraně ve vesmíru? USA otravují mezinárodní vztahy, rozohnil se…

20.08.2018 20:51 Aktualizováno Moskva - Bílý dům před dvěma týdny oznámil, že Spojené státy do roku 2020 vytvoří organizační…

Srpnová invaze otřásla Ukrajinou včetně Krymu. KGB zaznamenala tisíc…

20.08.2018 19:27 Kyjev - Historik Oleh Bažan dnes v rozhovoru pro pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody uvedl, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama