Lavrov si dnes Pompeovi stěžoval na sankce, Moskva s nimi prý kategoricky nesouhlasí

Moskva/Washington - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes telefonicky jednal se svým americkým protějskem Mikem Pompeem. Při té příležitosti ostře kritizoval nové protiruské sankce zavedené Washingtonem. První fáze sankcí má podle Bílého domu vstoupit v platnost kolem 22. srpna, druhá o tři měsíce později.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Sergej Lavrov

Bílý dům ve středu oznámil, že zavádí nové protiruské sankce jako trest za březnový útok na ruského agenta Sergeje Skripala v Británii, z něhož obviňuje Moskvu.

"Ruská strana vyjádřila kategorický nesouhlas s nedávno vyhlášenými novými sankcemi Washingtonu, které se odvolávají na údajné informace o podílu Ruska na takzvaném případu Skripalových," citoval TASS zprávu ministerstva zahraničí o telefonátu Lavrova s Pompeem.

I přesto dnes Washington v tvrdé kritice Moskvy pokračoval. Mluvčí Národní bezpečnostní rady, poradního sboru prezidenta Donalda Trumpa, vydal prohlášení, podle něhož "útok proti Sergeji a Juliji Skripalovým... byl bezohledným projevem opovržení všeobecně uznávanými normami zákazu chemických zbraní".

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle kremelských zdrojů o sankcích mluvil se členy své bezpečnostní rady. Shodli se na tom, že podle mezinárodního práva jsou sankce "absolutně nezákonné".

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes varoval, že jakákoli opatření, která Spojené státy v rámci sankcí přijmou s cílem ochromit ruské bankovní transakce nebo devizové obchody, bude Moskva považovat za vyhlášení obchodní války. 

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Ztráta všech iluzí? Socialismus s lidskou tváří neexistuje, vždy povede k…

21.08.2018 20:50 Aktualizováno Invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, ač je vnímána převážně negativně, sklidila i své ovoce…

Srbsko uvažuje o obnovení základní vojenské služby

21.08.2018 17:35 Bělehrad - Srbské vedení uvažuje o možnosti obnovit základní vojenskou službu, avšak na kratší dobu…

Komunista Skála pro BBC: Sovětská invaze je nic oproti akcím USA

21.08.2018 16:09 Aktualizováno Praha - Padesátileté výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 neuniklo ani světovým médiím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama