Rusové mají hit o Putinovi na hudbu Jožina z bažin

Praha - Rusko má nový hit a novou hvězdu. Překvapivě je jí český zpěvák Ivan Mládek se svým songem Jožin z bažin (v ruském překladu "Jožin iz balot"), píší v pondělním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Text písně, jež se největší slávě těšila v Československu 70. let minulého století, si ovšem Rusové upravili po svém. Hlavním hrdinou příběhu již není neurčitě vyhlížející zelená příšera, ale zcela konkrétní a hmatatelný ruský premiér Vladimír Putin.

Na internetovém serveru YouTube je nicméně video (po vzoru Poláků, kteří nedávno coby předlohu k domácí satiře použili stejnou píseň) vyvěšeno v původní podobě – tedy jako záznam vystoupení Ivana Mládka a jeho skupiny Banjo Band v Československé televizi v roce 1978. K videu ovšem Rusové nazpívali svůj text téměř dabingovou formou, takže se může zdát, že píseň o Putinovi zpívá Mládek, uvádí deník.

Nápad použít chytlavou melodii pod nový text moskevská skupina Murzilky International převzala od Poláků. Text v ruském jazyce je však zcela originální a vychází ze současných ruských politických poměrů. Premiér Putin totiž v poslední době demonstruje svou schopnost vyřešit osobně jakýkoliv problém a pomoci tak "prostému" lidu překonat ekonomickou krizi. Vystupuje jako mocný obránce svých poddaných, před kterým se třese veškeré úřednictvo i bohatí ruští oligarchové, píší Lidové noviny.

Témata: Rusko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Donbasu se opět střílí. Separatisté nasadili zakázané zbraně, tvrdí…

25.06.2018 08:37 Kyjev - Proruští separatisté podle komuniké ukrajinské armády porušili v neděli na Donbasu příměří…

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik…

25.06.2018 00:01 NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae…

Útočníci s noži vtrhli do romského tábora. Jeden mrtvý, čtyři zranění

24.06.2018 14:49 Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města…

Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské,…

23.06.2018 20:05 Aktualizováno Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama