Berlusconi žaluje média za pomluvu

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi zahajuje sérii právních kroků proti italským i zahraničním médiím za údajnou pomluvu, jíž se dopustili při informování o jeho soukromí. Zprávu o tom v pátek přinesla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconiho právník Niccolo Ghedini uvedl, že má připraveny žaloby proti deníkům v Itálii, Francii, Španělsku a zvažuje možnost učinit podobné kroky proti některým britským médiím.

Jedním z žalovaných domácích periodik je opoziční deník La Repubblica. Ten již dva měsíce soustavně vydává „Deset otázek pro Berlusconiho“, kde naráží na skandály z jeho soukromého života. La Repubblica vydává tyto otázky bez odpovědí.

Žalobu na deník Berlusconi podepsal minulé pondělí a kromě „otázek“ se týká i článku s názvem Berlusconiho již lze vydírat.

Berlusconiho aféry jsou oblíbeným soustem italských novinářů. Divoké večírky ve vile na Sicílii, nahé společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou letošní hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica věčné zálety neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Přestože život italského premiéra je, alespoň podle médií, nevídaně bujarý, jeho pravicová koalice má dosud podporu věřících.

Berlusconi volá po ochraně soukromí. "Zasloužím si trochu klidu, už bylo dost," řekl po té, co se fotografové tento týden pokusili získat snímky z narozeninové oslavy jeho dcery.

Skandály a hospodářská krize, která na Itálii dolehla, však Berlusconiho zatím v žebříčcích popularity připravily o pouhá čtyři procenta voličů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Donbasu se opět střílí. Separatisté nasadili zakázané zbraně, tvrdí…

25.06.2018 08:37 Kyjev - Proruští separatisté podle komuniké ukrajinské armády porušili v neděli na Donbasu příměří…

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik…

25.06.2018 00:01 NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae…

Útočníci s noži vtrhli do romského tábora. Jeden mrtvý, čtyři zranění

24.06.2018 14:49 Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města…

Tajná mise britských vojáků? Chtějí vyprovokovat chaos v Republice srbské,…

23.06.2018 20:05 Aktualizováno Banja Luka - Do bosenské Republiky srbské (RS), která je součástí Bosny a Hercegoviny, dorazilo 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama