Halloween je zlo: Petrohrad rozháněl čerty, Polsko povolalo vymítače ďábla

Petrohrad - Petrohradský zákonodárce Vitalij Milonov, známý svým bojem s homosexuály a různými novotami, dnes večer rozehnal oslavy Halloweenu v jednom z městských parků. Milonov tvrdí, že zábava se odehrávala v bezprostřední blízkosti pravoslavného kostela a znesvěcen byl prý i venku stojící kříž, a tak zasáhl i se skupinou aktivistů. Na čerty a strašidla posléze přivolal i policejní oddíl. V parku podle něj byly asi dvě tisícovky lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Přišli jsme a zahnali rohaté z kříže. Pořadatelé utekli, a tak se nepodařilo zjistit, zda shromáždění bylo povoleno, či nikoliv," řekl poslanec agentuře Interfax. "Byl to výsměch nám všem, kteří se nechceme klanět ďáblu," řekl.

Očití svědci podle petrohradského serveru fontanka.ru tvrdí, že zábava byla docela nevinná. Nejprve se sice žertem "vyvolával satan", ale hlavně šlo o dětskou soutěž, kdo bude mít nejhezčí vyřezávanou dýni. Ale pak přijel mravokárce Milonov a organizátoři raději z "technických důvodů" vše ukončili.

Školské úřady v Omské oblasti na Sibiři v předvečer svátku rovnou zakázaly slavit Halloween, protože prý přispívá k "šíření extremismu" mezi mládeží a propaguje "kult smrti".

Také Polsko protestovalo. Dobrovolná oslava Halloweenu je podle polské katolické církve dokonce hřích, píše rozhlas.cz. Převlékání do hrůzostrašných masek může prý navíc negativné ovlivnit psychický vývoj dětí. Kněží vyzvali věřící, aby americký svátek ignorovali. „Dostáváme se do prostředí duchů, které neznáme, a nevíme, co nám může hrozit," varuje jeden z duchovních.

Církev organizuje akce typu „Kristus je silnější než dýně" nebo se snaží přimět mladé lidi, aby si místo halloweenských masek vyrobili kostým některého ze světců. Kněží navíc v kostelech rozdávali letáky, ve kterých varovali před škodlivostí svátku.

Do přesvědčování se pustili i oficiální církevní vymítači ďábla, kteří vydávají dokonce vlastní časopis. „Satan nemá smysl pro humor a může se do nás dostat právě přes děti," hlásají.

Témata: Halloween | Rusko | Polsko
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet uprchlíků ve světě dramaticky roste. Nová zpráva UNHCR vyvrací mýtus

19.06.2018 08:30 Ženeva - Ve světě bylo loni na útěku 68,5 milionu lidí, což je rekordní údaj pátý rok po sobě. Asi…

Poslanec chce zakázat veškerou veřejnou propagaci sexu

19.06.2018 03:07 Kyjev - Ukrajinský parlament má projednat návrh zákona o zákazu veřejných projevů zaměřených na…

Policie v Bosně uzavřela přechod a zastavila migranty

18.06.2018 17:46 Sarajevo - Policie dnes v Bosně nakrátko uzavřela hraniční přechod s Chorvatskem. Chtěla zastavit…

V Rusku soudí taxikáře, která najel do lidí u Kremlu. Prý si spletl plyn a…

18.06.2018 17:01 Moskva - Taxikář Čingiz Anarbek, který v sobotu najel do chodců u moskevského Kremlu, dnes stanul…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama